Важливе

З України до Польщі вирушив перший безвізовий поїзд

Цієї миті з нетерпінням чекали сотні українців, що відстоювали право на в’їзд до ЄС без оформлення візи.

Сьогодні о 7:00 відправився поїзд “Київ-Перемишль”. Його проводжали віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграці Іванна Климкуш-Цинцадзе, Посол Польщі в Україні Ян Пєкло та Голова відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіс Вілчінскас.

“Ми всі втішені тим, що нарешті прийшов той день, коли наші громадяни можуть реально скористатися безвізовий режимом задля якого ми так довго працювали разом тут з цього боку, і наші зусилля були оцінені нашими європейськими друзями, які нарешті, я переконана, зрозуміли, що процес євроінтеграції це незворотні процес. тому, це символічно, це перша сходинка до великих перемог, які ще перед нами, але й великої роботи.” – зазначила Іванна Климкуш-Цинцадзе.

Першу безвізову подорож до ЄС здійснять понад 500 пасажирів, серед них громадські активісти, митці і журналісти – ті, хто вірить у європейську ідентичність України.

Як повідомив стюард поїзду: “У кожному вагоні приблизно 5-8 чоловік їде по біометричним паспортам”

До кінцевої точки поїзд прибуває о 14:25 за київським часом та о 13:25 за місцевим. В Перемишлі поїзд зустрічатиму Посол України в Польщі Андрій Дещиця.