Суспільство

З початку 2018 року Закарпаття провело зовнішньоторговельні операції з 105 країнами світу

26 червня в прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг за участі начальниці головного управління статистики в Закарпатській області Галини Гриник та заступника начальника Валерія Онофрія. Говорили про зовнішньоекономічну діяльність підприємств у 2018 році.

Зовнішньоторговельні операції з товарами у січні–квітні 2018р., як зазначила Галина Гриник, область здійснювала з партнерами із 105 країн світу. Експорт товарів у січні-квітні 2018р. становив 569,1 млн доларів та збільшився на третину проти обсягу за такий самий період 2017р., імпорт – на 29,5%.

«Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн ЄС здійснювалися до країн-сусідів Закарпаття, Німеччини та Австрії, – наголосила під час брифінгу начальниця головного управління статистики в Закарпатській області Галина Гриник. – Найбільші надходження серед країн ЄС здійснювались з країн-сусідів Закарпаття, Німеччини, Чехії та Італії».

Протягом останніх років основні позиції експорту залишились майже незмінними. У структурі товарного експорту переважали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 60,6% від загального обсягу експорту, текстильні матеріали та текстильні вироби – 8,0%, деревина і вироби з деревини – 7,6%.

У структурі імпорту товарів значна частка традиційно припадала на машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 52,5% від загального обсягу імпорту; полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 11,3%, і текстильні матеріали та текстильні вироби – по 8,5%.

 

Карпатський оглядач