Суспільство

З першого березня стартував «весняний» призов на строкову військову службу

З 1 березня розпочався і триватиме до квітня-травня «весняний» призов до лав Збройних Сил України та інших військових формувань. Призову підлягають громадяни держави, хлопці 20-27 років. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються. Про це 6 березня на брифінгу розповіли керівники Закарпатського обласного військового комісаріату.

Строкова військова служба для юнаків триває 18 місяців, для тих, хто здобув ступінь магістра – рік. За призовником зберігається місце роботи, а також продовжується нараховуватись трудовий стаж.

Призовники, які отримали повістку, повинні прибути для проходження комісії. При призові хлопцям виплачують грошову допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. гривень), надається повне державне утримання, відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад).

Також продовжується відбір на військову службу за контрактом. Керівники наголосили, що не всі призовники хочуть виконувати свій військовий обов’язок. За попередній рік із 10 тис закарпатців для проходження комісії не з’явилося 40%.

Карпатський оглядач