Суспільство

З наступного навчального року десятикласники вивчатимуть новий інтегрований курс

Підготовка до складання зовнішнього незалежного оцінювання повинна починатися заздалегідь. Для того, щоб вона пройшла ефективніше, в профільному міністерстві пропонують внести зміни до шкільної програми.

Міністерство освіти та науки планує з вересня як експеримент впровадити пілотний проект з вивчення в 10-х класах інтегрованого курсу “Природничі науки”.

“З вересня 2018 року в 10 класі можна буде вивчати інтегрований курс “Природничі науки”. Він впроваджується в межах експерименту, і МОН запрошує школи брати участь у цьому пілотуванні”, – йдеться у повідомленні.

Долучитися до пілотування інтегрованого курсу “Природничі науки” школа може, звернувшись до місцевого органу управління освітою.

Експериментальні програми розроблено для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного спрямування. Інтегрований курс може викладатися лише для учнів, що не планують складати ЗНО із природничих предметів, а викладати курс можуть учителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації.

Загалом колегія МОН схвалила 4 проекти навчальних програм інтегрованого курсу “Природничі науки”. У кожній вивчення курсу базується на знаннях і компетентностях, що їх набули учні в основній школі. Воно спрямоване на те, щоб навіть той випускник, який не спеціалізується на природничих науках, зміг сформувати цілісне уявлення про світ, мав уявлення про широкий спектр наукових ідей астрономії, біології, географії, економіки, фізики і хімії.

Впродовж пілотування інтегрованого курсу планується поетапно розробити підручники й посібники для учнів; методичні посібники для вчителів та провести апробацію методик інтегрованого навчання.

Освітній портал