Важливе Культура Суспільство

З диктанту національної єдності розпочалося святкування Дня української писемності та мови в Ужгороді (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Рідна мова. Ці два, здавалося б, прості слова мають величезне значення практично практично кожного з нас. Адже саме завдяки їй ми можемо передати ту своєрідність, яка притаманна нашій державі, те, чим ми можемо пишатися.

Сьогодні відзначається День української мови і писемності. Це день, коли сотні тисяч наших співвітчизників беруть ручку, аркуш паперу та пишуть диктант національної єдності. Один текст, один диктор та безліч рук, що старанно виводять кожну літеру, вслухаються в слова, улавлюючи звуки, паузи…

В багатьох школах, університетах, бібліотеках та інших закладах країни з нетерпінням чекали початку радіодиктанту. Хоча його можна було не лише чути, а ще й бачити (не сам текст, а диктора). Вже за півгодини до початку в читальній залі Закарпатської обласної бібліотеки збиралися люди, йшла підготовка оргтехніки та перевірка якості з’єднання. Об 11:30 доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр АВРАМЕНКО  розпочав диктувати текст “Крила України”. Текст видався не дуже складний, хоча в ньому було кілька речень, де варто було подумати, які розділові знаки поставити.

Світлина від Мар'яни Грігаш.

Ті, кому вдалося написати текст без помилок, мають шанс отримати невеликий подарунок від “Українського радіо”.  Текст радіодиктанту потрібно надіслати у конверті на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001 із позначкою “Радіодиктант” упродовж 9 чи 10 листопада, про що свідчитиме поштовий штемпель. Засканований або сфотографований текст потрібно надіслати електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua впродовж 24 годин після закінчення акції, тобто до 12: 00 10 листопада.

Комісія “Українського радіо” приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

Текст радіодиктанту буде оприлюднено  11 листопада, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.

Карпатський Оглядач