Суспільство

Зупинки за європейськими мірками

201798_14899337798   Зовсім нещодавно проекти нових зупинок для громадського транспорту ТОВ «Дозор Україна» презентував у Рівному, Чернігові та Миколаєві. “Розумні” зупинки оснащені табло, яке вказує коли приїде “маршрутка”, мережею Wi-Fi, USB-портами для підзарядки телефонів.

Тому, на наступному засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради,  буде виноситися проект рішення “Про встановлення зупинок громадського транспорту”.

“Надати дозвіл ТОВ «Дозор Україна» на розміщення зупинок громадського транспорту у місті Ужгород за адресами:  площа Кирила і Мефодія (біля Храму Христа Спасителя); проспект Свободи (біля будинку № 2); – проспект Свободи (біля будинку № 3); вулиця Минайська (біля будинку № 4); вулиця Фединця (біля будинку № 26а); площа Поштова”, – йдеться у документі.

 

201798

Аби дізнатись більш детально про нові “зупинки” одному з ужгородських ЗМІ вдалося поспілкувався із начальником транспортного відділу Ужгородської міськради Петром Бобиком. 

“Для міста нові зупинки будуть цілком безкоштовними – розпочинає Петро Іванович – Фінансує цей проект товариство “Дозор Україна”, яке здійснює моніторинг громадського транспорту в Ужгороді. У заміну на встановлення зупинок це товариство просить тільки дозвіл на отримання рекламних площин по бокам зупинки”.

За словами начальника транспортного відділу, зупинка буде “розумною” та багатофункціональною:

“Зупинки будуть подібними на ті, що у Празі та Будапешті. Вони будуть із металу та скла, матимуть “підсвітку” і  великі монітори, які вказуватимуть на рух громадського транспорту. Буде можливість рекламувати різного роду соціальні проекти. Зупинки обладнають зарядними пристроями для мобільних телефонів та мережею “Wi-Fi”. Також ми попросили під’єднати спеціальну лінію зв’язку із оперативним черговим міської ради. Обов’язково буде відеонагляд, оскільки обладнання достатньо дороге”.

Сучасні зупинки ужгородці можуть отримати уже за 2 місяці:

“В ідеалі, після прийняття рішення виконкомом зупинки мають бути встановлені за дві місяці. Звичайно, цей процес може затягнути розробка проектно-кошторисної документації… Фактично після узгодження усіх юридичних нюансів упродовж 2 місяців зупинки мають бути готові”.

Зазначимо, засідання виконкому, на якому розглядатиметься цей проект рішення, відбудеться у середу, 22 березня.