Без рубрики

Зручний транспорт та транспортна система – мрія кожного українця

Вирішення транспортних проблем в Україні дедалі більше стає нагальним питанням .  В Україні придумали маршрутки, щоб пересічний українець страждав і пам’ятав про свою “черговість”. Але в інших країнах інакше – там створили такі умови , щоб ніхто не “вмирав” на  шляху до роботи: наприклад, трамвай в повітрі, окремо криті дороги для автобусів (поки, пробки) і спеціальні транспортні системи для університетів.

Надземний трамвай Вупперталя, з якого ще й випав слон

Ця чарівна штука – мрія людей, які знайомі з пеклом, коли трамваї шикуються в нескінченну чергу, тому що пробка через аварію. А крім трамвая на роботу дістатися більше способів немає.
 
Ідеально підходить для вузьких вуличок, в яких одна машина ледве поміщається, не кажучи вже про громадський транспорт.
 
Зробити такий трамвай – приблизно $ 3,7 млн, щастя міських жителів – безцінне.

Надземный трамвай Вупперталя, из которого ещё и выпал слон
 (Надземний трамвай Вупперталя, з якого ще й випав слон)

 Вуппертальського підвісну дорогу побудували в 1901 році і з тих пір вона залишається першою і єдиною в світі підвісний трамвайної монорельсової дорогою. Її загальна довжина – 13,3 км, велика частина дороги проходить над річкою Ваппер на висоті 12 метрів. Решта 3 кілометри проходять над вулицями на висоті 8 метрів.

Вуппертальский трамвай
 (Вуппертальського трамвай)

 
До космічного рівня унікальність Вуппертальського трамвая піднімає той факт, що 21 липня 1950 року через нього випав слон: директор цирку заради піару вирішив покатати на монорейці слона Туффах. Під час поїздки він почав сильно нервувати, проломив бічну стінку вагона і випав в річку. Все обійшлося – серйозних поранень Туффах не отримав, а подія увічнили малюнком падаючого слона на стіні будинку між станціями “Alter Markt” і “Adlerbrücke”.
 Слон на стене
(Слон на стіні)

Автобус з персональними дорогами в Куритибі, Бразилія

Класно в дощ і сніг стояти на закритій зупинці і чекати автобуса, який довезе без заторів і з комфортом … Напевно, класно.

Автобус с персональными дорогами
 (Автобус з персональними дорогами)

 
Запущений в 1974-му метробус Курітіби став першою в світі системою швидкісного автобуса – це коли автобуси рухаються по відокремленому від решти дороги шляху. Така система об’єднує швидкість і місткість метро з гнучкістю, низькою затратностью і простотою цього транспорту.

Система метробуса Куритибы
 (Система метробуса Курітіби)

Система метробуса Курітіби відрізняється ще й тим, що вона одна з небагатьох в світі, чиї маршрути відповідають срібному або золотому стандарту Інституту політики в галузі транспорту і розвитку. Більш того, в 2010 вона отримала “почесний відгук” на Премії в галузі сталого транспорту за свою Зелену гілку.

Автобус з направляючими в Аделаїді, Австралія

Автобус с направляющими в Аделаиде, Австралия
Ідеальне рішення, щоб заспокоїти наших перевізників.
 Вартість – $ 98 млн

Автобуси в Куритибі їздять по виділеній ділянці, але все-таки рухаються по спільній з іншим транспортом дорозі. Але для австралійського ж О-Бана побудували спеціальні ділянки: частина маршруту автобуси їдуть по звичайній дорозі, після чого з’їжджають на трасу з направляючими. Її довжина – 12 кілометрів, а максимальна швидкість руху – 100 км / ч.

высокоскоростная трасса
 (високошвидкісна траса)

 
О-Бан спорудили в 1986-му як компроміс між урядом, яке хотіло побудувати трамвайну лінію, і жителями, яких вона не влаштовувала по цілому ряду причин: вони побоювалися шуму, псування центру міста і руйнування ущелини на території нового транспортного коридору. Цей проект став найдовшою і високошвидкісний трасою направляється автобуса в світі.

Бездротовий трамвай Бордо

Вартість – € 1.25 мільярда

Беспроводной трамвай Бордо
 (Бездротовий трамвай Бордо)

Бордо – другий після Парижа місто Франції за кількістю історичних пам’яток. Його під охороною зона культурної спадщини займає 150 га, а велика частина будівель історичного центру – Порт Місяця – входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вся ця краса зобов’язала владу придумати таку транспортну мережу, яка одночасно була б ефективною і естетичної, щоб не зіпсувати вигляд міста.
 У нас, звичайно, зіпсувати вигляд міст ніхто не боїться.
 

Трамвайная сеть
(Трамвайна мережа)

 
Загалом, в Бордо вирішили облаштувати трамвайну мережу, а щоб її проводу і кам’яного стовпа не погіршили вид центру, конструктори заховали напруга в третій центральний рейок. Електроніка подає напругу тільки на ту секцію, над якою їде трамвай, тому перехожі в безпеці.
 Але все одно до нашого “електрона” їм далеко.

Транспортна система університету Західної Вірджинії в Моргані

Студенти медуніверов, обережно! Зараз у вас може виникнути гостре атиповий запалення заздрості.
 Вартість – $ 130 мільйонів

Транспортная система университета Западной Виргинии в Моргантауне
 (Транспортна система університету Західної Вірджинії в Моргані)

 
Це перша в світі і наймасштабніший система персонального автоматичного транспорту. Її вагончик приїжджає на твою викликом і без водія перевозить тебе в один з корпусів університету. Самі вагони рухаються по спеціальній дорозі на пневматичних шинах. Харчуються вони від електродвигунів, які можуть розганяти їх до 50 км / ч. Хоча в середньому вагончики рухаються зі швидкістю 22 км / ч.

дорога на пневматических шинах

Бонус – “Лаунж на колесах” Вашингтонського аеропорту імені Даллеса

Ця штука не зовсім відноситься до міста, але теж not bad.
 Лаунж на колёсах
(Лаунж на колесах)
 

Аеропорт імені Даллеса перший і останній в світі, який використовує пересувні зали очікування. Ідея в тому, щоб після реєстрації ви могли відразу сісти в один з таких залів і чекати, поки вас відвезуть прямо до літака. Так вам не доводиться йти сотні метрів до свого гейту. Однак такі лаунж поступилися місцем поїздам, автобусам і рухомим платформ – ці рішення виявилися вигідніше. У підсумку, в 1980-х від пересувних залів почали поступово відмовлятися, а в середині 2000-х їх замінили системою транспортування AeroTrain. Але у тебе все ще є шанс прокотиться на цю штуковину – сьогодні вона перевозить пасажирів тільки з головного терміналу в зал D, а також пасажирів міжнародних рейсів в термінал прибуттів.
 AeroTrain
(AeroTrain)

 Поліпшення транспортної системи – це не тільки ремонт ям, розширення доріг та прокладання велодоріжок. В першу чергу це створення зручної інфраструктури. І створювати її потрібно виходячи з потреб жителів конкретного міста, району, а іноді навіть студентів.

http://businessviews.com.ua