Економіка

Зростання ВВП в Україні: прогноз міжнародних експертів

Без економіки неможливе існування не те що держави, а навіть окремих її складових. Тому зміни в буд-якій одній галузі тягнуть за собою масштабні зміни в багатьох інших. Це в свою чергу сприяють зростанню багатох показників, що впливають на добробут країни в цілому.

Міжнародне агентство “Moody’s” та Світовий банк прогнозують зростання ВВП в Україні у 2018 році на рівні 3,5% та 4 % відповідно. Це говорить про позитивну тенденцію в розвитку нашої економіки, але Уряд впевнений, що це зростання може бути динамічнішим. Для цього Мінекономрозвитку розробило комплекс фундаментальних реформ.

Перший крок – дерегуляція. Створення найкращих умов для як вітчизняного, так і для іноземного бізнесу. За останні три роки Кабмін скасував близько 500 застарілих нормативно-правових актів.

Друге – реформа у сфері приватизації для залучення інвестицій в економіку. Маємо близько 3500 державних підприємств, у розвинених країнах кількість підприємств у державній власності не перевищує 100. В  Мінекономрозвитку впевнені, що ефективний власник – це приватний власник. Водночас є стратегічні об’єкти, які не можуть бути приватизовані. Для них Урядом знайдено вигідне рішення у вигляді державно-приватного партнерства, а саме – механізм концесії.

І третє – цифровізація країни. Мається на увазі індустрія 4.0, проникнення покриття інтернетом у регіони. Згідно з розрахунками експертів, щорічний об’єм приватних інвестицій у сферу цифрової інфраструктури може скласти $3 млрд включно до 2021 року.