Важливе

Землі за межами населених пунктів перейдуть у власність ОТГ

У власність 665 об’єднаних територіальних громад буде передано майже 760 тисяч гектарів землі.

31 січня 2018 року Уряд прийняв розпорядження, відповідно до якого Держгеокадастр до кінця 2018 року має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабінету Міністрів.

“З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення (по землям в межах об’єднаних громад. – Ред)”, – попередив Володимир Гройсман.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк повідомив, що 665 вже створених ОТГ отримають у власність близько 760 тис. гектарів землі.

За його словами, алгоритм передбачає чотири етапи:

  1. ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру,
  2. Інвентаризація земель ОТГ, які до цього не були передані у користування,
  3. Реєстрація проінвентаризованих ділянок в державному кадастрі,
  4. Передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Для підтримки даного процесу створено спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua/ і відкрито гарячу лінію для консультацій 0800502528.

“Інвентаризація земель розпочнеться буквально завтра і триватиме до кінця року. Перші ОТГ отримають землю, сподіваюсь, вже в березні. До кінця року плануємо цей процес завершити”, – підкреслив Максим Мартинюк.

Розпорядження Кабінету Міністрів передбачає, що Держгеокадаст відтепер утримуватиметься від розпоряджень землями на території ОТГ, за виключенням випадків, коли з відповідними проханнями звертаються самі громади.

Децентралізація