Економіка Суспільство

“Зелена” енергетика: чому Україна “пасе задніх”? (ІНФОГРАФІКА)

Як кажуть:” Навіть равлик рухається швидше, ніж зростає українська зелена енергетика”. Невже це так?

В майбутньому енергія з вугілля буде коштувати дорожче, ніж з поновлюваних джерел.

Якщо говорити детальніше. Днями вийшов звіт французького інвестиційного банку Lazard “Наведена вартість енергії”. Звіт говорить про те ж, про що говорять всі: енергія сонця і вітру стрімко дешевшає. А від себе автори звіту додають: атомна енергетика дорожчає, а в парогазової генерації витрати на стабільному рівні.

Ми занадто повільно розвиваємо альтернативну енергетику

Найважливіші викопні джерела енергії, газ і нафту, вже закінчуються – при нинішньому темпі використання їх вистачить приблизно на 50 років. Тому до 2020-го країни Євросоюзу планують довести частку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в структурі виробництва електроенергії до 20%, а до 2030-го – до 50%. Україна теж планує розвивати зелену енергетику, але куди більш скромними темпами: нинішні 6,8% подвоїти до 2020-го.

І ми з кожним роком нарощуємо потужності ВДЕ – за 9 місяців 2017 року в Україні відкрили нові об’єкти альтернативної енергетики загальною потужністю в 201 МВт. Це в 3,7 рази більше, ніж за той же період 2016- го. Але це все одно мало – згідно з Національним планом дій з відновлюваної енергетики в 2017 році очікуване споживання енергії з ВДЕ має скласти 8709 МВт.

темпи розвитку відновлювальної енергетики

Швидше за все розвивається сонячна енергетика – завдяки доступності і хорошим умовам

Україні пощастило з географією – у нас велика кількість сонячних днів, але температура при цьому не дуже висока. А чим вище температура, тим нижче продуктивність сонячних батарей. Тому сонячні електростанції в Україні працюють ефективно.

В Україні також діє високий зелений тариф: для промислових СЕС, побудованих в 2017-2019 роках, він становить 15 євроцентів, для цивільних – 18. Завдяки цьому в Україні СЕС окупається за 5-8 років.

За перші півроку 2017 го потужності СЕС виросли до 662,9 МВт. Сонячна енергетика – найдоступніша з альтернативних, тому що обладнання в цій індустрії набагато менше і дешевше в порівнянні з іншими галузями відновлюваної енергетики. Так що навіть звичайні українці можуть купити собі маленькі сонячні установки для своїх будинків і квартир і не платити за електроенергію. Але для цього, звичайно, доведеться неабияк витратитися.

сонячна енергетика

Вітроенергетика росте набагато повільніше

З початку 2017 го українська вітроенергетика зросла лише на 4,7% (20,7 МВт) – до 458,7 МВт. Вітряна установка набагато дорожче сонячної, складніше в установці і вимагає спеціального обслуговування. Крім того, вітроенергетика – більш зарегульована індустрія, ніж сонячна. Тому їй займаються великі компанії, а не невеликі інвестори.
На це найперспективніший сегмент альтернативної енергетики в Україні
Потенційно ми можемо розмістити вітряні електростанції сумарною потужністю 15 000 МВт – це більше третини потужності всієї енергосистеми України.

вітроенергетика

Енергонезалежність, до якої прагне Україна, – це не тільки розумне споживання енергії, а й її розвиток. Побудувати саму СЕС дешевше, ніж вугільні ТЕС чи ТЕЦ. Тому один з напрямків розвитку енергетики сьогодні – це збільшення частки енергії з відновлюваних джерел.

Відновлюваної енергетики України, темпам її розвитку та перспективам присвячені кілька сторінок в новому інфографіческом довіднику “Енергетика України”. Кликни по банеру нижче, щоб завантажити його.

 

 

http://businessviews.com.ua

Залишити коментар