Суспільство

Здоровий сон – запорука продуктивності та гарного настрою (ІНФОГРАФІКА/ВІДЕО)

Щодня ми виконуємо чимало завдань, багато з яких потрібно виконати дуже терміново, через що ми нерідко приносимо в жертву свій відпочинок.Останнє, на думку лікарів, також не йде на користь, т.я. знижує продуктивність загалом. Як спланувати свій час, щоб організм мав час на відновлення сил?

Коли треба запам’ятати велику кількість інформації, особливо в період іспитів або важливих нарад на роботі, ми можемо приділяти менше часу сну. Однак більшість того, що людина читає в час, призначений для сну, не залишається у пам’яті. Тому якщо у вас в понеділок важливий день – поспіть як слід. Під час сну організм регулює життєво важливі системи, впливає на кровообіг, зріст, імунну систему, регулює діяльність мозку та процеси запам’ятовування.

скільки необхідно спати

Сон – найважливіший чинник для консолідації пам’яті. В цей час відбувається поява нових нейронних зв’язків та зміцнення нейронної мережі, які є своєрідними ретрансляторами у формування пам’яті. Більшість інформації, що ми вивчаємо за день, відкладається в короткостроковій пам’яті, і сон необхідний для переміщення знань в довгострокову. Саме здоровий сон впливає на повноту та ефективність запам’ятовування.

здоровий сон

Неповноцінний сон шкодить здоров’ю в довгостроковій перспективі та навряд посприяє запам’ятовуванню інформації, вивченої напередодні.

Переваги хорошого нічного сну [Цікава наука] – The benefits of…

Коли треба запам'ятати велику кількість інформації, особливо в період іспитів або важливих нарад на роботі, ми можемо приділяти менше часу сну. Але дарма. Більшість з усього, що людина читає в час, призначений для сну, не залишається у пам'яті. Тому якщо у вас в понеділок важливий день – поспіть як слід.Під час сну організм регулює життєво важливі системи, впливає на кровообіг, зріст, імунну систему, регулює діяльність мозку та процеси запам'ятовування.Сон – найважливіший чинник для консолідації пам'яті. В цей час відбувається поява нових нейронних зв'язків та зміцнення нейронної мережі, які є своєрідними ретрансляторами у формування пам'яті. Більшість інформації, що ми вивчаємо за день, відкладається в короткостроковій пам'яті, і сон необхідний для переміщення знань в довгострокову. Саме здоровий сон впливає на повноту та ефективність запам'ятовування.Неповноцінний сон шкодить здоров'ю в довгостроковій перспективі та навряд посприяє запам'ятовуванню інформації, вивченої напередодні.Скільки треба спати і поради як покращити сон знаходьте на сайті МОЗ: https://goo.gl/oGW4ifВідео – Цікава наука

تم النشر بواسطة ‏‎Уляна Супрун‎‏ في 20 مايو، 2018

Уляна Супрун