Суспільство

Збирають підписи за збереження озер Ужгорода

Сьогодні на площі Театральній в Ужгороді, за сприяння громадянської ініціативи «Кірпічка», відбувся збір підписів під петицією, адресованої міському голові Богдану Андріїву щодо заходів із збереження ужгородських озер.

За останні десятиріччя в Ужгороді кількість спекотних днів зросла, що спричинило зниження води у річці Уж та стоячих водоймах міста, які живляться ґрунтовими та дощовими водами. Частина з яких за цей час заболотилась і припинила своє існування.
Ґрунтові води впали на 2,5 м, що також призводить до обміління водойм міста.

Рівень води в озері, яке знаходиться у центрі парку «Перемоги» впав приблизно на 2 м. Тим не менше, саме ця водойма є основною принадою для багатьох мешканців протягом усього року. Сюди приходять тисячі громадян проводити своє дозвілля. Взимку тут облаштовують ковзанку, діти катаються на санках, влітку – купаються, засмагають на сонці.

Проблема із зниженням рівня води стосується не тільки парку «Перемоги». Активісти також закликають правлячу верхівку звернути увагу і запобігти обміління Чорних озер та Ужгородського кар’єру.

«Ці водойми треба почистити, виготовити на них паспорт водного об’єкта. Ми б хотіли ,щоб у місті був пілотний проект з обводнення озер, тобто спрямувати зливові води поблизу «Кірпічки» і тим самим збільшити рівень води,  – розповідає еколог Оксана Станкевич. – Зараз пророблена робота із зарибленням водоймища. Ми запустили в озеро декілька кілограмів карпів».

Почали боротися за надання озеру «Перемоги» статусу зеленої зони ще з 2010. Активну кампанію проводять з 2015-го. Раніше доводилося рятувати парк «Перемога» від забудовників, тепер на  меті – це отримання статус зеленої зони та боротьба із обмілінням.

У листі до міського голови Богдана Андрієва активісти просять виділити кошти з бюджету міста для очищення дна озера у парку «Перемоги», що на вул. Заньковецькій у 2018 році, а для Чорного озера (вул. Еньківська) у 2019 році, а також виділити фінанси з бюджету міста у 2018-2020 роках на благоустрій рекреаційних зон довкола міських водойм;

Люди охоче підписуються під петицією, адже боротьба «Кірпічки» за статус зеленої зони триває не один рік і про це знає майже кожен ужгородець.

Карпатський Оглядач