Суспільство

За час дії проекту ” Шлюб за добу” в Ужгороді зареєструвало свої відносини 108 пар

Літо – ідеальна пора для того аби узаконити давно перевірені почуття і попливти за течією спільного життя. Вже більше як півроку тому в Ужгороді запрацював пілотний проект “Шлюб за добу” понад сотня бажаючих, а конкретніше 108 молодят вирішили узаконити свої стосунки всього за один день.

Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області свого часу визначило місця, де проводитимуть державну реєстрацію шлюбу. В рамках даного проекту, виявили бажання взяти на себе таку місію: Закарпатський музей народної архітектури та побуту, Закарпатський академічний обласний театр ляльок та Закарпатська обласна філармонія, а також від недавна одружитися за один день  можна і в Кам’яниці.

Пілотний проект Міністерства юстиції України «Шлюб за добу» крім нашого функціонує у більшості міст України. Як свідчать статистичні дані реєстрації шлюбів, нова послуга користується популярністю. Тому за словами управління юстиції на Закарпатті хочуть запровадити дану послугу ще у кількох містах, таких як: Мукачево, Хуст і не тільки.

Результат пошуку зображень за запитом "шлюб за добу"

Також хочеться нагадати, що ” Шлюб за добу” не є безкоштовним. Адже різні місця ( локації) мають свій райдер. От наприклад дещо з що розповідають про дану ініціативу координатори на місцях.

         “п. Оксана Гриневич  із Закарпатської обласної філармонії розповіла,що за час дії проекту вдалося зареєструвати  51 шлюб, зачасту  таких церемоній проходить близько 10 – ти реєстрацій за місяць. Багато молодят обирають колишню синагогу,бо є варіанти одружитися на сцені філармонії під музику органу, а також живого оркестру, чи у фойє під музику саксофоніста, звичайно, що послуга, як повідомляло Закарпатське управління юстиції – не є безкоштовним”. Мінімальна ціна церемонії від 1500 грн.  і вище, залежного від того, яку церемонію бажають молодята. Сюди входить і оренда залу, робота ведучого, музичний супровід ( адже у нас тільки жива музика).”

Результат пошуку зображень за запитом "закарпатська обласна філармонія"

    Також одним з цікавих місць проведення шлюбу є Закарпатський музей архітектури і побуту, адже це ідеальний варіант проведення весілля в українському стилі, та ще й на живій природі.  п. Мар’яна із Закарпатського музею архітектури і побуду поділилася своїми пропозиціями проведення весілля.

” За цей період, як діє проект, у нас зареєструвало свої майбітні сім*ї 28 молодят. Це були різної вікової категорії люди, зазвичай даною послугою користуються ті, хто вже був одружений. Звичайно, що вибір церемонії реєстрації шлюбу в нас різний,адже влітку можнапроводити церемонію на території старого села, а взимку -у нас діє музей, який звичайно що оформлений народними мотивами. Якщо говорити про вартість церемонії, це залежить від послуг, які ми надаємо. У нас діють кілька локацій + ми стараємося втілювати обряди за допомогою яких одружувалися наші предки. Є можливість дати на прокат наші костюми,але здебільшого молодята приходять у своєму, адже це навіюватиме їм спогади”. Приємно те, що тут хочуть одружитися люди з різних куточків України. Нам хочеться робити, щось незвичайне, та нинішнє покоління, переходить у інше русло проведення церемонії шлюбу – зараз набирає обертів стиль”мінімалізму”.

Результат пошуку зображень за запитом "закарпатський музей архітектури та побуту"

Так послуга дедалі набирає обертів.Як виявилося, літом трохи складнувато адже в сцей період закохані перевіряють свої почуття десь у відпутці.

 

Карпатський Оглядач