Суспільство

За цей рік Закарпатському обласному центру зайнятості вдалося працевлаштувати понад 13 тис. безробітних

У 2018 році Закарпатському обласному центру зайнятості вдалося працевлаштувати понад 13 тисяч безробітних.  Серед них найбільше жителів сільської місцевості – 7,3 тис., соціально вразливих осіб –  майже 5 тис.  Серед безробітних – 4,3 тис. осіб з числа молоді. За видами економічної діяльності здебільшого працевлаштовують громадян у сферу торгівлі та ремонту, переробної промисловості та сільського господарства.

«Ринок праці переважно потребує працівників робітничих професій, особливо – висококваліфікованих. Ця тенденція буде продовжуватися. Ми повинні готувати тих робітничих кадрів, професіоналів, які потрібні нашому ринку праці.  Наприклад ,у нас станом на сьогодні більше 100 вільних вакансій для швачок і зарплати теж балансують від 6 до 12 тисяч грн. Затребуваними є системні в’язальники джгутів, електромонтери, спеціалісти з обробки деревини, вальщики лісу, водії та ціла низка професій у сфері обслуговування», – зазначає директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

Закарпатським обласним центром зайнятості також проводиться залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру, а саме: благоустрою та озелененню територій населених пунктів, придорожніх смуг, надання допомоги особам з інвалідністю в закладах соціальної сфери, відновлення бібліотечного фонду. Також серед робіт – допомога особам з інвалідністю та сім’ям учасників АТО, впорядкування місць поховання, кладовищ,  меморіалів, робота в архівах з документацією тощо.

Карпатський оглядач