Економіка

За перше півріччя зовнішньоторговельний обіг Закарпаття зріс майже на 21%

Закарпаття межує одразу з кількома країнами, що дає змогу вести активну міжнародну торгівлю.

Завдяки вигідному розташуванню і наявності у зоні діяльності розгалуженої транспортної мережі, прикордонної інфраструктури та потужного транспортного вузла, інспекторами ДФС за перше півріччя 2017 року оформлено 91 582 тисячі митних декларацій.

“Протягом січня-липня 2017 року в області зріс зовнішньоторговельний обіг на 20,78 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільшим торгівельним партнером впродовж цього періоду зафіксована Угорщина. Саме з цією країною через пункти пропуску митниці здійснено експортно-імпортних операцій на суму 23 млрд 974 млн грн. Відтак на другому місці – Німеччина, сума операцій з якою становить 3 млрд 170 млн грн, на третьому місці – Австрія із сумою операцій понад 2 млрд 730 млн грн,”, – зазначає в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС Станіслав Балуєв.

В основі товарної структури статистичного експорту-імпорту найбільше оформлялись протягом січня-липня 2017 року:

– експорт: проводи iзольованi, кабелi та iншi iзольованi електричнi провiдники; кабелi волоконно-оптичнi, електронагрiвальнi прилади та апарати; праски електричнi, апарати електричнi телефоннi або телеграфнi, лiсоматерiали оброблені.

– імпорт: електроннi iнтегрованi схеми та електроннi мiкромодулi, проводи iзольованi, кабелi та iншi iзольованi електричнi провiдники; кабелi волоконно-оптичнi, автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей.

Станом на 1 серпня цього року на обліку Закарпатської митниці ДФС перебуває 4298 осіб, які можуть здійснювати зовнішньо-економічні операції з товарами. Активну участь у цій сфері протягом січня-липня 2017 року взяли 1836 суб’єктів ЗЕД.

ДФС у Закарпатській області