Суспільство

За останні п’ять місяців понад 1 млн гривень стягнено з боржників аліментів

Сьогодні, 13 вересня, у прес-центрі Закарпатської ОДА відбулося обговорення показників роботи ДВС. Під час зустрічі обговорили також і заборгованість щодо несплати аліментів.

Протягом 5 місяців після запровадження роботи регіональних штабів та вжиття державними виконавцями дієвих заходів примусового характеру, фактично стягнуто заборгованості по заробітній платі на суму 1 020 883 гривень, до квітня ця сума сягала близько 131 тис. грн.

Щодо стану виконання рішень судів про стягнення аліментів, то станом на 13 вересня органах державної виконавчої служби Закарпатської області на виконанні перебувало 11 478 виконавчих проваджень з примусового виконання рішень судів про стягнення аліментів на утримання    13 330 дітей.

До речі, щодо посилення санкцій до боржників аліментів – з 29 серпня почав діяти Другий пакет законів «Чужих дітей не буває». Серед новел також застосування нових норм щодо виїзду дитини за кордон, а саме:

  • той з батьків, з ким залишається дитина після розлучення, може самостійно приймати рішення про вивіз дитини за кордон і дозвіл іншого з батьків для цього не потрібен

Однак в такому випадку дитина зможе виїхати за кордон на термін не більше одного місяця. Власне, цього цілком вистачає для того, аби поїхати у відпустку, в літній табір чи на міжнародні змагання.

  • якщо дитина виїжджає за кордон на термін більше 1 місяця, то в такому випадку все ж буде необхідно мати дозвіл від іншого з батьків на вивіз дитини

Але і тут є певні винятки: якщо той із батьків, з ким не живе дитина, заборгував виплату аліментів більше, ніж на 4 місяці, дозвіл на вивіз дитини за кордон від нього не потрібен. Тобто, якщо батько (чи мати) не сплачують аліменти довше, ніж протягом 4 місяців, інший з батьків має повне право вивозити дитину за кордон без його згоди.

  • тому із батьків, з яким після розлучення дитина не живе, для виїзду із нею за кордон необхідно отримати нотаріально завірену згоду іншого з батьків

Якщо такої згоди батькові (чи матері) не дають, він може  звернутися до суду – але лише в тому випадку, якщо в нього немає заборгованостей по виплаті аліментів.