Суспільство

За зарплату «у конвертах» роботодавця можуть оштрафувати у понад 100 тис. грн

Сьогодні, 8 травня, в прес-центрі Закарпатської ОДА обговорювали наслідки негативних трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах».

З журналістами зустрілися директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Петрішка, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек та перший заступник начальника управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик.

Нелегальна зайнятість працівників та зарплата «в конвертах» – це одна з найбільш актуальних на сьогодні проблем в Україні. Адже основним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб.

За недотримання трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, можуть понести фінансову відповідальність, залежно від типу порушень у розмірі від мінімальної зарплати 3723 грн до 111 690 грн.

Також під час брифінгу наголосили, що порушення норми трудового законодавства та ухилення від сплати податків буде існувати доти, поки громадяни вважатимуть, що допускати такі порушення, ухилятись від сплати податків вигідніше, ніж виконувати вимоги законодавства. Насправді ця вигода ілюзорна для обох сторін – і для працівника, і для роботодавця, оскільки в обох випадках існує чимало ризиків нелегального працевлаштування.

Карпатський оглядач