Цей день в історії

Засудження Ісуса з Назарета на смерть

Завтра християни східного обряду відзначатимуть Великдень. Вчора була Страсна П’ятниця – день, коли згадують страждання Сина Божого. Цікаво, що це відбулося в день Благовіщання.

Ісус прийшов до Єрусалиму, щоб відсвяткувати Пасху разом зі своїми 12-ма учнями, з якими він проповідував. Місцеве населення влаштувао йому урочисту зустріч. Це викликало невдоволення первосвященників, які побоювалися відвернення народу від правильної віри і що він послідує за новим учителем. Після таємної пасхальної трапези Ісус зі своїми учнями направився за місто, де його схопили озброєні служителі синедріона – один із учнів, Іуда Іскаріот, виказав Христа, поцілувавши його.

Ісус постав перед зібранням старійшин і книжників, котрі викликали підкуплених свідків. Хтось сказав, що ніби-то він заявляв, що може зруйнувати храм Господа і за три дні знов відбудувати його. Першосвященники поцікавилися, чи це правда і чи дійсно він є месією. І коли Ісус підтвердив це, то йому був винесений попередній смертий вирок за богохульство.

Вранці наступного дня римський прокуратор Понтій Пілат затвердив засудження Ісуса на смерть, і, надівши на нього терновий вінок та поклавши йому на плечі важкий хрест, Ісуса повели на Голгофу – традиційне єрусалимське місце страт, де він був розіп’ятий між двома розбійниками за те, що називав себе Христом – сином Господа і царем Юдейським. Згідно з Новим заповітом, у момент смерті Ісуса “затьмарилося небо, землетрус струсив Єрусалим і завіса у храмі розірвалась посередині зверху до низу”.

Ісус був похований у гробниці, вирубаній у скелі, знатного члена синедріона Йосипа Ариматейського, таємного свого послідовником, – він отримав у Пілата дозвіл зняти тіло з хреста, обгорнув його плащаницею.

Цей день в історії