Цей день в історії

Заснування ФК “Реал Мадрид”

Нерідко відомі команди починають свій триумфальний шлях з простих любительських ігор. Ось і цей відомий клуб починався з…

У1897 році студенти і викладачі Вільного Навчального університету, в якому навчались кілька британців, заснували клуб “Sky”. Щонеділі почали проводитися в мадридському районі Монкола любительські ігри у футбол, нову на той час для Іспанії гру. Через три роки частина футболістів, незадоволена станом справ у клубі, вирішила відділитись і очолена 20-літнім Хуліаном Паласіосом кілька років грала на різних непридатних для цього майданчиках, допоки у 1901 році батько Паласіоса, достатньо заможний підприємець, не виділив для команди поле біля сміттєзвалища, яке з усіх боків обкопали канавою, щоб на нього не заїжджали візки зі сміттям.

Поблизу імпровізованого футбольного поля розташовувався бар “Ла Тауріна”, власник котрого люб’язно надав гравцям можливість переодягатись, користуватись туалетом і зберігати інтвентар. В той час новий вид спорту мало цікавив іспанців, котрі ставились до нього як до розваги, і через рік виникла необхідність створити клуб, який би на професійній основі міг би займатись футболом і залучати для відвідування глядачів.

Реалізувати цю ідею взялись знайомі Паласіоса два каталонці, брати Хуан і Карлос Падрос-і-Рубіо, які володіли крамницею одягу, – 6 березня 1902 року в барі “Ла Тауріна” пройшли загальні збори всієї команди, які прийняли рішення заснувати спортивний клуб “Foot-Ball de Madrid” на чолі із президентом Хуаном Падросом, членами якого могли стати всі бажаючі після внесення в його казну 5 песет і виплачуючи щомісячні внески розміром 2 песети. В якості кольорів клубу були вибрані біла футболка і чорні труси з гетрами, яку носила популярна тоді команда “Корінтіанс” з Лондона. 22 квітня 1902 року клуб “Мадрид” був зареєстрований муніципалітетом міста.

Цей день в історії