Цей день в історії

Заснування Османської імперії

Туреччина вже багато років привертає увагу великої кількості туристів не лише через можливість відпочити на морському узбережжі. Головною родзинкою цієї країни є її багатовікова історія.

На початку XIII ст. під натиском монгольської навали тюркське плем’я кайи мігрувало із Середньої Азії: спочатку в Афганістан, а потім в Малу Азію, де його вождь Ертугрул отримав від Конійського султанату турків-сельджуків право поселитися на прикордонних з Візантійською імперією землях. В 1231 році він завоював візантійське місто Тебазіон, яке було перейменоване в Сьогют і стало першою столицею земель кайи. В 1258 р. в ньому народився Осман, який після смерті батька у 1280 р. став правителем бейліка (уділу).

Осман здійснював набіги на прикордонні міста ослабленої Візантії, що дозволило йому створити досить потужну армію і коли в кінці XIII ст. Конійський султанат через внутрішні міжусобиці опинився на грані розпаду, 27 липня 1299 р. Осман проголосити незалежність свого бейліка, який стали називати за іменем правителя. В 1302 році, після перемоги Османа над Візантією у Бафейській битві, до його володінь були приєднані родючі землі Віфінії, а в 1305 р. – території на підступах до Нікеї, Нікомедії і Бурси.

В часи свого найбільшого розквіту, які припали на правління Сулеймана Пишного в XVI ст., Османська імперія поглинула численні держави в Південно-Східній Європі, Західній Азії, на Кавказі і в Африці, повністю контролювала Середземне та Червоне моря і Перську затоку. Після розпаду імперії на її території виникли незалежні країни, етнічні чистки в яких привели до загибелі кількох мільйонів османських мусульман.

Цей день в історії