Цей день в історії

Заснування Київського “Динамо”

Футбол – чи не найпопулярніший вид спорту, яким цікавляться як діти, так і дорослі. Кожен має улюблену команду, про яку знає практично все, і за необхідності може розповісти про неї чимало цікавих фактів.

Ініціаторами створення ФК “Динамо” стали начальник Київського ОГПУ 28-річний Семен Ізраїлевич Западний (Кессельман) та його заступник 27-річний Сергій Арсентійович Браминський. Першу офіційну гру було проведено 1 липня 1928 року в Білій Церкві проти збірної цього міста. 14 вересня 1929 року “Динамо” провело свій перший міжнародний матч з робітничою командою Нижньої Австрії “Дойч Ваграм”.

Основним методом відбору гравців від часу заснування було переманювання у свої ряди кращих футболістів інших команд, надаючи їм більш високооплачувану і престижну роботу в ГПУ. Це дало свої результати – “Динамо” (Київ) стало кращою командою України і завдяки цьому стало єдиним представником від УРСР в першому командному чемпіонаті СРСР, який стартував у 1936 році. Дебют у чемпіонаті відбувся в Києві 24 травня 1936 року, коли московське “Динамо” розгромило господарів з рахунком 5:1. Проте це не завадило закінчити чемпіонат на другому місці.

До розпаду СРСР у 1991 році “Динамо” (Київ) став найтитулованішим клубом Радянського Союзу, а з 1992 року, коли було започатковано чемпіонат незалежної України, – найтитулованішим українським клубом.

Цей день в історії