Суспільство

Зарплата у середньому 25 919 грн на місяць та інші особливості медичної реформи

Міністерство охорони здоров’я уже давно обіцяло, що гроші підуть за пацієнтом. Минулого тижня в Раді з’явився законопроект, який фактично має дати старт медичній реформі.

Цей закон зобов’язує перейти від міфу про безкоштовну медичну допомогу і, фактично, розпочати виплати за кожні конкретні медичні випадки. Таким чином розпочинається державне страхування.

Як зміниться життя лікарів та пацієнтів у містах і селах?

Страхуватиме українців Національна служба здоров’я (НСЗУ). Саме вона буде здійснювати виплати по кожному конкретному медичному випадку для пацієнтів, які звернуться у заклади будь-якої форми власності або до лікарів-підприємців.

Фактично застраховані будуть всі, хто проживає в Україні, навіть не залежно від того, чи працюють вони офіційно.

Державне страхування дасть можливість пацієнтам на повну або часткову оплату послуг а також ліків. Знайти цей перелік можна буде в державному гарантованому пакеті, який буде узгоджуватися щорічно до 15 березня.

Завжди для всіх буде безкоштовною невідкладна допомога, до прикладу, операція з апендицитом або переломів, допомога для невиліковно-хворих, а також звернення до сімейних лікарів. Частково відшкодовуватися будуть: діагностика, консультація спеціалістів, стаціонар та ліки.

Держава не збирається фінансувати естетичну медицину, стоматологію для дорослих, окрім екстрених випадків та звернення до спеціалістів без направлення, а також виплати за ліки недоведеної ефективності. З 2018 року можна сподіватися, що держава  компенсуватиме ваше перебування у лікарні.

Зараз дохід лікаря не залежить від того, скількох пацієнтів він лікує, а також скільки пролікованих випадків у нього є. Тепер все зміниться.

Договори з вашим медиком.

Лікаря обираєте самостійно. Тепер за кожного пацієнта медик отримуватиме щорічно 210 грн.

У кожного лікаря може бути не більше 2 тис. пацієнтів. Якщо лікар-підприємець, то дохід отримуватиме напряму, якщо працює в амбулаторії, то з ним розраховуватиметься саме амбулаторія.

Разом зі своїм сімейним лікарем обираємо, в яку лікарню маємо йти і до якого спеціаліста

Пацієнт обирає лікарню, а держава – частково або повністю, залежно від випадків, оплачує його лікування.

За інформацією заступника міністра охорони здоров’я України Павла Ковтонюка, медик первинки отримуватиме щомісячно близько 26 тис. грн.

Для того, щоб робота лікаря була оплаченою, то її потрібно буде виконувати згідно з Міжнародних медичних протоколів.

Що ж зміниться в селі?

Фельдшерсько-акушерські пункти будуть виконувати такі ж самі функції віддаленого підрозділу сільської амбулаторії. Основна задача лікаря – лікувати, а громади – забезпечувати лікаря та пацієнтів інфраструктурою.

Ще є шанс відчути медичну реформу, але за законопроект потрібно проголосувати до кінця травня, якщо ж ні – то це все відсувається аж до 2018-го року, це в кращому випадку.

інфографіка

Більше у відео.