Політика Суспільство

Зарплата держслужбовців: нові правила нарахування

В кожній галузі працює різна схема формування заробітної плати.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про зміну структури заробітної плати державних службовців, яка передбачає, що посадовий оклад має становити 50% від зарплати.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в четвер, 25 січня.

“Ця постанова не змінює розмір зарплати держслужбовців, ця зарплата визначається бюджетними призначеннями відповідно до прийнятого держбюджету на 2018 рік. Ми змінюємо структуру зарплати державних службовців. Після прийняття постанови у структурі зарплати, яку отримує держслужбовець, посадовий оклад буде складати близько 50% зарплати, яка не змінюється”, – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

Уряду потрібно також ухвалити ще одну постанову наприкінці 2018 року, яка ще раз змінить структуру формування заробітної плати, щоб із 1 січня 2019 року посадовий оклад становив 70%.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що наразі структура зарплати виглядає по-іншому, і посадовий оклад становить близько 30%.

 

“Мова йде про неможливість чиновників нараховувати собі “баснословні” премії. Йдеться про зміну структури виплати. Треба вгамувати апетити, коли накручують надбавки. Коли на місцях люди будуть отримувати якісний сервіс від чиновника, тоді можна буде говорити про (додаткове) заохочення”, – підкреслив глава уряду.

Тести на державну службу