Цей день в історії

Започаткування казкового міста Діснейленд

Яка дитина не мріяла хоча б одного разу побувати в цьому казковому місці? Мабуть, таких знайдеться небагато! 

Волт Дісней народився в місті Чикаго в 1901 році. Деякий час працював художником, а в середині 20-х років заснував невеличку мультиплікаційну студію у Лос-Анжелесі. В 1928 році Дісней випустив коротенький фільм “Steamboat Willy” з персонажем на ім’я Міккі Маус. Це був перший звуковий мультфільм, причому голос Міккі дублювався актором. З цього моменту всі мультфільми Волта Діснея мали шалений успіх. Хоча сама студія переживала важкі часи через прагнення Діснея постійно удосконалювати виробництво як технічно, так і творчо.

В 1938 році вийшов перший повнометражний фільм “Білосніжка і сім гномів”, робота над яким тривала три роки. Він також мав величезний успіх. Потім були випущені такі відомі мультфільми, як “Піноккіо” (1940), “Дамбо” (1941), “Бембі” (1942). У “Фантазії” (1940) Дісней вперше синхронізував анімаційний сюжет з фрагментами класичної музики, в “Пісні Півдня” (1946) – скомбінував гру акторів і мальованих персонажів, а в 1950 році зняв свій перший художній фільм – “Острів скарбів”. Студія Діснея  першою почала випускати фільми-серіали виключно для телебачення.

На початку 1950-х років Дісней захопився ідеєю створити тематичний парк, котрий мав би не тільки розважальне, але й пізнавальне значення для дітей і їх батьків. 17 липня 1954 року в окрузі Анахейм за 40 кілометрів від Лос-Анжелеса почалося будівництво парку Діснейленд. Рівно через рік, день в день, він відкрив свої двері для відвідувачів.

В 1965 році почалося будівництво ще більшого Діснейленду в Орландо (штат Флорида), відкриття котрого так і не побачив сам Дісней (він помер в 1966-у), в 1983 в Японії відкрився Діснейленд-Токіо, а в 1992 році – Євродіснейленд під Парижем.

Цей день в історії

Залишити коментар