Цей день в історії

Започаткування Вімбелдонського турніру

Спорт, незважаючи на технічний прогрес, не втрачає своєї популярності. Це стосується не лише футболу та боксу, де наші співвітчизники демонструють вражаючи результати, але й того ж самого тенісу.

Теніс бере свій початок з ХІІІ століття від популярної французької гри “jeu de paume” (пальмова гра). З часом вона трансформувалася в “real або royal tennis” (королівський теніс), гру з ракеткою і м’ячем, що проводилася у закритому приміщені. Пізніше “real tennis” перетворився у “lawn tennis” (лаун-теніс) і в нього вже грали на відкритому повітрі на трав’яних газонах.

В 1868 році було засновано Всеанглійський спортивний клуб, котрий пропагував крокет, ще одну гру на трав’яному покритті, але зростаюча популярність тенісу підштовхнула організаторів клубу зайнятись і цим видом спорту, опублікувати правила гри і, нарешті, оголосити про проведення першого турніру серед аматорів. Для участі в ньому зголосилось 22 гравці, але 9 липня на турнір з’явився лише 21. Наступного дня з розіграшу вибуло 10 чоловік, через день – ще п’ятеро і на третій день, 12 липня, у півфіналі залишилось лише троє. В наступні два дні, суботу й неділю, турнір не проводився через фінал з крокету, а запланований на понеділок фінальний матч з тенісу довелося перенести на четвер через дощову погоду.

На заключну гру Вімблдонського турніру зібралося 200 глядачів. Вона тривала всього 48 хвилин і 27-річний Спенсер Гор з рахунком 6-1, 6-2, 6-4 переміг Вільяма Маршалла. Аерші жіночі змагання на Вімблдоні були проведені в 1884 році (перемогу здобула Мод Уотсон), перші парні – в 1885 році, а перші змішані парні – в 1913 році. З початку 20-го століття Вімблдонський турнір набув міжнародного статусу, а з 1968 року став турніром професйних тенісистів.

Цей день в історії