Культура

Запашні пряники. цікаві майстер класи, благодійний аукціон – найцікавіше про Фестиваль пряників (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Закарпатські фестивалі – це завжди щось неймовірне, веселе, яскраве. В будь-яку пору року краяни знаходять привід для того, щоб влаштувати гучне свято, яке неодмінно приверне до себе увагу як місцевих жителів, так і туристів. Днями цей перелік поповнився ще одним фестом.

Напередодні Святого Миколая в культурно-історичному комплексі “Совине гніздо” відбувся Перший Закарпатський Фестиваль Пряників. Протягом трьох днів як професійні виробники, так і ті, хто захоплюється цією справою, представляли своє вироби.

Скільки їх тут було, важко навіть порахувати! Маленькі і великі, найрізноманітнішої форми – такий вибір не міг залишити байдужим практично нікого. І правда, сюди щодня приходило чимало відвідувачів: хтось просто подивитися, хтось придбати подарунки до прийдешніх свят, подихати неповторним пряничним ароматом, сфотографуватися. Незважаючи на дощову погоду в перші два дні Фестивалю, сюди завітало чимало гостей, в т.ч. і в складі туристичних груп.

Однак багато кому цікаво дізнатися, як же виникла ідея цього самчного фесту, що символізує собою початок зимових свят?

Організаторами заходу виступили відомий в нашому краї туризмозначець, голова Регіональної туристичної організації Федір Шандор та  ТМ “Закарпатський пряник”. Сама ідея виникла ще сім років тому.

“Дана ідея виникла не випадково. Багатьом відома традиція вішати на ялинку пряник та яблуко. Вона прийшла до нас із Швабії ще в середині XVIII століття, і відтоді пряники оселилися практично в кожній домівці. Власне, шваби навчили нас виготовляти ці пряники. В народі існує багато назв, що пов’язано з особливостями місцевого діалекту: мейзеш колач, пернік, пряник, цукер брод”, – зазначає один з організаторів Федір Шандор.

Було представлено роботи 34-х майстрів, серед яких були як професійні виробники, так і аматори. Були представлені як самі пряники, так і мед та спеції, з яких вони виготовляються.

“В ході Фестивалю ви могли побачити унікальні вироби, виготовлення яких потребує чималих зусиль та навичок. Проводилися різноманітні майстер-класи: з виробництва пряників, їх розмальовки, виготовлення альтернативних ялинок”, – зазначив Ф. Шандор.

Але найголовніше дійство відбувалося в третій день свята. Цього дня відбувся благодійний аукціон, виручені кошти з якого підуть на лікування Наталії Пехньо. Кожен охочий міг придбати будиночок в “Пряниковому містечку”. А будиночки там, треба сказати, були надзвичайно гарні. Наші журналісти навідалися на Фестиваль ще в перший день.

Спеціально для аукціону будиночки отримали номерки. Покупець придивлявся до хатинки, запам’ятовував номер, підходив до організаторів, дізнавався ціну (можна було і поторгуватися, – прим.авт.) і, якщо названа сума всіх влаштовувала, можна було заплатити гроші та забирати вподобаний будиночок. На момент закриття залишився один-єдиний лот – Фізичний факультет, – який також був придбаний вже після завершення аукціону. Загалом вдалося зібрати 23 400 гривень, 70 доларів США та 50 євро від аукціону. Ще 5000 – гроші. які передали організаторам активісти Руху підтримки закарпатських військових.

Карпатський оглядач

1 коментар

Залишити коментар