Економіка

Закон про приватизацію: що зміниться?

Керівництво держави переконує, що Україна отримає конкурентний продукт, а українці – нові робочі місця.

Прийняття цього законопректу повинно прискорити і покращити процес продажу державного майна, а також зробити його прозорим.

За словами голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрія Іванчука, данний законопроект повністю відповідає всім європейським стандартам, вводяться нові революційні підходи, які забезпечать прозорість приватизації в нашій країні.

Законопроект про приватизацію запроваджує два способи продажу – це аукціон і викуп об’єктів приватизації в тому разі, якщо на момент прийняття закону майно вже перебувало в оренді. Встановлюється 11 місяців підготовки для об’єктів великої приватизації і 5 місяців для малої.

Один з ключових моментів законопроекту – приватизація по англйіского праву. До 1 січня 2021 року покупці об’єктів приватизації мають право вимагати укласти всі правові угоди в рамках права Англії і Уельсу.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, державні підприємства на сьогодні – найбільший сектор корупції.

“Ми їх запускаємо, люди отримують роботу, Україна отримує конкурентний продукт. Або все залишаємо як є. А як є – неефективно”, – зазначив Володимир Гройсман.

Даний закон є абсолютно відкритим і дає змогу створити десятки тисяч робочих місць, створити умови для серйозного економічного зростання, що однозначно якісно позначиться на житті людей.

Економічна правда