Суспільство

Закарпатці стали учасниками першого всеукраїнського еко-табору

Цьгоріч в Україні відбувся Перший всеукраїнський табір екологічних лідерів «Let’s do it Ukraine Summer Camp». Проходив він на узбережжі моря в смт Затока Одеської області. Серед 60-ти учасників, віком від 14 років, четверо було із Закарпаття: троє із Рахівщини, та один студент з УжНУ.

Табір екологічних лідерів тривав з 28 серпня по 2 вересня і мав насичену програму для учасників. Вчили найважливішого – планувати та реалізовувати проекти на екологічну тематику, розповідали про партнерство з громадськими організаціями, фондами та грантодавцями, презентували успішні проекти, ознайомили із роботою у ЗМІ тощо. Учасники також працювали в групах і виконували практичні завдання:  аналізували екологічні проблеми регіону, проводили, в рамках тренінгу, акції, прибирання.

День розпочинався з руханки, а закінчувався «лідерською рефлексією».

«Let’s do it Ukraine Summer Camp» охопив майже всю Україну. Багато учасників було зі Сходу, левову частку становили Чернігівська, Рівненська, Житомирська, Тернопільська та Черкаська області. Підлітків у літньому таборі було мало, більшість складали активісти, студенти, представники громадських організацій.

«При виборі учасників враховувалася соціальні активність, попередній досвід участі у проектах, – розповідає учасниця тренінгу, вчитель біології й основи здоров’я у Рахівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Оксана Турок. – Нам доводилося працювати над школою лідерів, практикувалися з організації прибирання, працювали з волонтерами, робили малюнки на пляжі ввечері (передай свій настрій малюнком). Цікаві були виступи науковців з Інституту Чорного моря. Вони організовували другу наукову міжнародну експедицію по дослідженню стану Чорного моря. Презентація дуже цікавого додатку для мобільного – супер! І види можна визначити, і стан узбережжя».

Під час еко-табору учасниками проводилося масове прибирання станції Лиманської в Затоці: 107 мішків посортованого сміття за 1 годину! Таким способом відпрацьовували навички орнанізації волонтерів.

«У нас в селі є така проблема – нема куди вивозити сміття. Усі відходи збираються біля річки, у якій місцеві жителі плавають. Сільська рада займалася цією проблемою, але нічого з цього не вийшло. У школі ми проводили зібрання, ходили по селу і самостійно збирали сміття. Результату такого і не стало, тому що не підтримувала влада, – ділиться під час еко-табору учениця Квасівської ЗОШ І-ІІІ ст Евеліна Папарига. –  У цьому навчальному році я хочу організувати масове прибирання і вивести все сміття із села та встановити сортувальні баки».

На 15 вересня 2018 року планують генеральне прибирання України –  масштабну акцію Lets do it, Ukraine!

Усі учасники, а особливо діти, ідуть натхненні працювати і робити свою країну чистою.

Карпатський оглядач

Фото надала Оксана Турок

 

Залишити коментар