Суспільство

Закарпатці зібрали понад 64 тисячі підписів під зверненням до Президента України з приводу мовних законопроектів

Питання збереження української мови як одного з символів державності і досі залишається актуальним.

Закарпатці зібрали понад 64 тисячі підписів під звернення до керівника краю від представників національних меншин області, яке стосується мовних законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України. Сьогодні цей документ народний депутат України Василь Брензович вручив голові Закарпатської ОДА Геннадію Москалю. У зустрічі взяли участь керівники угорських релігійних громад, як одні з ініціаторів збору підписів.

“У Верховний раді України зареєстровано ряд законопроектів щодо мов та освіти національних меншин, які значною мірою обмежують права як місцевої угорської громади, так і прав представників інших національних меншин, які проживають в Україні, на навчання рідною мовою в закладах освіти та на користування рідною мовою у всіх сферах суспільного життя”, – ідеться у тексті звернення.

Також у документі наголошується а тому, що прийняття мовних законопроектів призведе до порушення конституційних прав і свобод громадян України, поставить під сумнів щирість проголошених євроінтеграційних прагнень, реалізація яких є неможливою в умовах порушення прав і свобод людини, особливо вразливих верств населення, до яких належать представники національних меншин.

Підписанти просять Геннадія Москаля вжити заходів в межах компетенції задля “недопущення реалізації вищезгаданих пропозицій що призведуть до порушення конституційних прав і свобод громадян України”.

В свою чергу, голова ОДА висловив цілковиту підтримку представникам національних меншин Закарпаття. Він нагадав, що облдержадміністрація направила у Верховну Раду звернення із закликом направити мовні законопроекти на правову експертизу у Венеціанську комісію, провести наукову експертизу законопроектів в Інституті держави і права та Інституті української мови Національної академії наук України, а також організувати у Верховній Раді України громадські слухання щодо порядку застосування української мови та мов національних меншин.

“Ми вже підготували звернення з приводу мовних законопроектів і до Президента України, адже вкрай занепокоєні цим болючим питанням. У найближчий понеділок я зустрічатимусь із Петром Порошенком у Києві. Тож ваше звернення, а також звернення облдержадміністрації я передам йому особисто”, – запевнив Геннадій Москаль.

Прес-служба Закарпатської ОДА