Суспільство

Закарпаття святкує 100 років державної служби

19 червня у прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг щодо 100-річчя державної служби в Україні.

Із журналістами зустрілися заступник начальника міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Микола Трофименко та державний службовець з двадцятирічним стажем – начальник відділу документообігу та контролю апарату Закарпатської ОДА Мирослава Безкоровайна.

Під час брифінгу йшлося також про реформу державного управління, яка розпочалася у 2016 році із вступом в дію закону «Про державну службу».

Новими нормами законодавства запроваджено відкриті конкурси для вступу на державну службу. Це чіткі і зрозумілі правила проведення конкурсу і розміщення оголошень з умови проведення конкурсу на єдиному порталі вакансій, онлайн-тестування на знання законодавства, можливість участі у конкурсному відборі громадськості, дієва процедура оскарження результатів.

В Закарпатській області з травня 2016 року до червня 2018 на єдиному порталі розміщено 1650 оголошень про проведення конкурсного відбору на посаду державної служби.

Законом також передбачена норма про надання кандидатами до вступу на державну службу сертифікату про вільне володіння державною мовою.

Реформування державної служби продовжується і кінцевий термін передбачений у 2020 році.

Карпатський оглядач