Суспільство

Закарпаття забезпечене вакцинами на 50% від річної потреби

Організм людини здатний побороти багато хвороб, проте для протистояння деяким з них потрібен додатковий захист. Саме завдяки науковому прогресу вдалося побороти ряд епідемій, що свого часу забрали життя не однієї сотні людей.

Як ви вже здогадалися, мова йде про щеплення. В Україні вже не перший рік діє Національна програма імунізації, а також є затверджений календар вакцинації, до якого внесено 10 основних хвороб, що становлять найбільшу небезпеку для життя та здоров’я дітей. Вакцинація проводиться в певний віковий період, тому формування імунітету відбувається поступово.

На сьогоднішній день відзначається покращення стану забезпечення вакцинами на регіональному рівні. Так, на Закарпатті є достатньо препаратів БЦЖ (практично 100%), КПК та деяких інших. Хоча є й такі препарати, поставки яких не забезпечують в повній мірі потреби області.. Щодо їх наявності можна проконсультуватися в свого дільничного або сімейного лікаря. Загалом область забезпечена вакцинами на 50%.

Багато батьків побоюються реакції організму дитини на введену вакцину. Таке виключати неможна, оскільки кожен організм сприймає це по-своєму, що може проявлятися підняттям температури, болісними відчуттями в місті уколу, подразненням, порушенням сну тощо.

“Однак сама хвороба є значно страшнішою, ніж наслідки від вакцини. Завдяки щепленню ми можемо запобігти як появі самої хвороби, так і можливим ускладненням від неї”, – зазначив  заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні Михайло Радь під час брифінгу до Всесвітнього тижня імунізації, що відбувся сьогодні в прес-центрі Закарпатської ОДА..

Він також підкреслив, що в області ведеться статистика відмов від щеплень, враховуються випадки, коли це викликано обмеженнями за станом здоров’я дитини. Також проводиться робота з батьками, даються роз’яснення щодо важливості своєчасності вакцинацій  Це дає свої позитивні результати: за останні кілька років число дітей, які не отримали щеплення, поступово зменшується. Інформація про проведення вакцинації обов’язково фіксується в медичній карті дитини незалежно від того, в якій клініці це було зроблено: державній, приватній чи взагалі за кордоном.

Карпатський оглядач