Суспільство

Закарпатські студенти пізнають літературу на практиці (ФОТО/ВІДЕО)

Нудні пари зі стандартними конспектами вже давно перестали бути цікавими студентам, що кидає нові виклики викладачам, які мають шукати більш сучасні форми проведення занять.

“Як провести практичне заняття з української літератури нестандартно? А як розглянути одну з тем про Шевченка із майбутніми вчителями?” – такими питаннями нерідко задаються сучасні викладачі. Доцент кафедри української літератури УжНУ Оксана Кузьма вирішила це завдання, поєднавши корисне з приємним. Так, студенти другого курсу вирушили на екскурсію Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Федора Потушняка. Крім власне пізнання бібліотеки, її послуг та принад, студенти ще й оглянули найновіші видання із шевченкознавства, яких у фондах головної книгозбірні краю чимало.

“Останнім часом намагаємося урізноманітнювати форми роботи зі студентами, «оживляти» лекційний матеріал враженнями від екскурсій, зустрічей із творчими особистостями, переглядів цікавих театральних постановок… Обласна бібліотека справила надзвичайне враження. Помітно, що там працюють люди, які люблять свою справу, котрі вміють відчувати потреби часу й іти в ногу з його новими віяннями. Безмежно вдячні за презентацію шевченкознавчих матеріалів, які, безумовно, стануть у пригоді майбутнім вчителям-словесникам. А ще окрема подяка за приклад того, якими мають бути справжні фахівці будь-якої справи: залюбленими у свою професію, відкритими до діалогу і співпраці, креативними, сучасними”, – коментує доцент Оксана Кузьма.

За годину екскурсії з бібліотекарем Надією Яблонською студенти побували у всіх відділах закладу, поглянули на книгозбірню очима читача й книги, в чому посприяло відео. Окрім віртуальної довідки, електронного каталогу, англійськомовних та літературних клубів, новинок, книг-малюків, увагу студентів привернули композиції до Всеукраїнського дня бібліотек.

Медіацентр УжНУ