Суспільство

Закарпатські студенти можуть безкоштовно навчатися у Словаччині

Сьогодні, 7 лютого, в Ужгородському прес-центрі відбулася презентація Європейської освітньої програми «Free Student»й

Вже кілька років поспіль для української молоді діє можливість безкоштовно навчатися в державних університетах Словаччини.

«Програма сприяє безкоштовному навчанню та легкій адаптації. Особливості цього року – збільшення кількості спеціальностей. Затребуваними є технічні фахи, мовні, менеджери та сфера туризму. За рік навчання у Словаччині студенти з України зможуть повністю адаптуватися. Для цього організовуються неформальні зустрічі з викладачами та керівниками вишів із студентам», – зазначив голова громадської організації «Словацько-Українське культурно-освітнє товариство Роман Фрич.

Цього року до вже існуючих популярних спеціальностей, таких як менеджмент в сфері туризму, промисловий менеджмент, автомобілебудування, різних мовно-гуманітарних спеціальностей, додалися спеціальності, як пілот-деспечер аеропортів, адже ці професії надзвичайно високооплачувані в подальшому. Також інформатика, кібербезпека та все що пов’язано з ІТ технологіями.

студент 5-го курсу Кошицького Технічного університету Тока Богдан під час прес-конференції поділився власним досвідом. Хлопець зазначив, що:«Своєрідним поштовхом до навчання стали курси словацької, які ще пройшов в Україні. Не варто їхати здобувати освіту в іншу країну, якщо в тебе немає хоча би мінімального знання мови. За гуртожиток у місяць я плачу 58 євро, харчування обходиться у 100-150. Проїзд для студентів-іноземців у Словаччині є безкоштовним, що дає можливість багато подорожувати. Оформленню всіх необхідних документів сприяє вибраний університет».

Презентаційна зустріч з майбутніми студентами та їх батьками, на якій можна буде

більше дізнатися про навчання в Словаччині відбудеться в Ужгороді 9 лютого 2019 року о

10.00 в конференц залі готелю «Інтурист-Закарпаття» ( 2 поверх). Вхід вільний.

Карпатський оглядач