Суспільство

Закарпатський мед, бразильський джіу-джитсу та виступ світової зірки – події, що варто відвідати у вересні (ОГЛЯД)

Минають останні дні літа. Чим початок осені може бути корисним для любителів цікавих заходів – Карпатський оглядач підготував короткий огляд святкувань, що відбуватимуться в області.

Свято Закарпатського меду

  • 11:00, 1 вересня
  • Мукачево, парку Перемоги

“Свято Закарпатського меду” – вже традиційне свято бджолярів та пасічників, де вони представляють свій мед і продукти бджільництва, це ярмарок та концерт дитячих колективів міського Будинку школярів, анімація, змагання та конкурси, медова освіта для дітей і дорослих, бджолині старти, вивчення життя бджіл, показові матеріали бджільництва, прозорий вулик.

Цього року захід відбудеться 1 вересня і  родзинкою свята стане поєднання з Днем медових златовласок – RED HAIR DAY – Міжнародний день рудих в Мукачеві 2018.

Ярмарок діятиме з 1 вересня по 2 вересня 2018р. з 11:00 до 22:00.

Змагання з бразильського джіу-джитсу

Захід відубдеться 15 вересня у Виногорадові.  Брази́льське джіу-джи́тсу – це бойове мистецтво, спорт та система самозахисту, що сфокусована на боротьбі, особливо, в партері.

Відкриття Міжнародного мистецького пленеру “Чорна Гора”

Пленер відбуватиметься у Виноградові й триватиме з 9 до 17 вересня.

Участь у заході візьмуть академіки АМУ, лауреати Національної премії ім. Тараса Шевченка, Народні та Заслужені художники України, мистецтвознавці,письменник і відомі митці різних художніх шкіл України (Закарпатської, Харківської, Львівської, Київської), а також Польщі, Словаччини та Угорщини.

Мета проекту – налагодження зв’язків та обмін досвідом між провідними представниками різних живописних шкіл України, Угорщини, Словаччини та Польщі для реалізації спільних проектів у майбутньому, презентація здобутків українського мистецтва в Україні та світі.

Урочисте відкриття пленеру заплановане на 10 вересня.

Міжнародний фестиваль з плавання “Transcarpathian Swimming Cup”

Термін подання заявок до 07.09.18 р. Фестиваль відбудеться 15 вересня, змагання проводитимуться в селі Соломоново Ужгородського району на базі комплексу «Європа». Головний приз за перемогу – 5 тис грн.

День міста Ужгород 2018

З 14 – 16 вересня обласний центр краю святкуватиме День міста. Програма заходів ще формується, однак уже відомо список виконавців, що виступатимуть з концертною програмою: колективи «Big Band Konzervatórium Košice», Ukrajinský zbor KARPATY; ČARNICA зі Словаччини; гурти «Ван Дор», «Ватага»; українська зірка TAYANNA. Хедлайнер – відомий в усьому світі співак Дан Балан (Dan Balan).

Масовий легкоатлетичний забіг до Дня міста Тячева

Захід відбудеться 16 вересня. Збір учасників – з 9:30 до 10:00 на площі Поштовій в місті Тячів, де офіційно відкриється спортивне свято «Олімпійська громада». Учасників просять подбати про спортивну форму і гарний настрій.

Заплановано, що о 10:30 учасники забігу мають стартувати від Будинку культури і центральною вулицею міста добігти до Тячівської міської ради та повернутися до місця старту, де відбудуться  інші спортивні заходи.

У забігу візьмуть участь чемпіон України з греко-римської боротьби Євген М’ягкий, майстер спорту з хортингу Михайло Бучак, підприємці, депутати, активісти міста.

3-ій Міжнародний молодіжний фестиваль “Beauty Around Me”

20 вересня, м. Ужгород

Учасниками фестивалю буде молодь з Словаччини, Угорщини, Сполучених Штатів Америки, країн Африканського континенту, Індії та усіх куточків України. Під час заходу молоді люди зможуть обмінятися досвідом, культурними традиціями та вчитимуться цінувати та поважати культуру інших народів.
Програма фестивалю передбачає проведення різноманітних інтелектуальних ігор, роботу в міжнаціональних командах (гра-квест „Take five”), екскурсії, обмін досвідом щодо реалізації молодіжної політики в різних країнах та регіонах України, ярмарок культур, концертну програму, крос-культурні вечірки тощо.

Карпатський оглядач