Анонси Культура

Закарпатська філармонія запрошує на  «Шедеври з оперет Франца Легара»

Вже за кілька днів у повітрі віятиме атсмосфера романтики та кохання. Ті хто приховува свою симпатію зможуть не приховуючи своїх почуттів,  поділитися  ними з коханою половинкою. І відвідати цікаві події, що відбуватимуться у Закарпатській філармонії. Перший концерт «Шедеври з оперет Ференца Легара».

 Жанр оперети поєднав у собі вокальну й інструментальну музику, театральне й танцювальне мистецтво з використанням естрадних прийомів. Особливої популярності у світі здобули представники віденської оперети, серед яких і видатний угорський композитор Франц Легар.

Його «Весела вдова» завдяки своїй свіжості, винахідливості і пишності оркестрової партитури відкрила нову епоху в історії цього жанру. Далі були його не менш іскрометні і самобутні «Циганська любов», «Граф Люксембург», «Фраскіта», «Який прекрасний світ!», «Джудітта» тощо.

Легара вважають найяскравішим серед його близьких соратників завдяки невичерпній мелодійності, багатству ритмічного і гармонічного письма, ефектністю оркестровки. Крім віденського й угорського колориту маестро широко використовував у своїй творчості паризькі, російські, іспанські, польські і навіть китайські мотиви.

Отже, 10 лютого «Шедеври з оперет Франца Легара» прозвучать у виконанні камерно-інструментального ансамблю «Угорські мелодії» та окремих солістів – Оніко Нодь (сопрано), Іштвана Халуса (баритон), Катерини Гажо (фортепіано), Євгена Цанька (акордеон), Агнеси Бачинської-Марошан (флейта). У програмі – арії і сцени з кращих творінь цього автора. А танцювальна пара у складі Андріани Торбич і Ростислава Хмари «приправить» програму угорськими чардашами. Керівник колективу – заслужена артистка України Діана Гавата. Ведуча – Наталія Сентимрей. Концерт відбудеться у рамках проекту «Музика вихідного дня». Початок о 16.00.