Економіка Суспільство

Завдяки грантам Європейського Союзу українські підприємці змінюють світову індустрію

Завдяки унікальним розробкам вітчизняні компанії завойовують світовий ринок, а ЄС сприяє цьому солідними грантами завдяки Інструменту підтримки інновацій малого та середнього бізнесу (МСБ) в рамках програми Горизонт 2020.

В рамках програми Горизонт 2020 на Інструмент МСБ виділено 3 млрд євро. Цей інструмент відрізняється від інших конкурсів програми тим, що в ньому можна брати участь самостійно.

“Наша розробка допоможе винести ЗD друк металів з категорії чогось унікального в загальнодоступну промислову технологію, – розповідає Дмитро Ковальчук, співзасновник і директор підприємства “Червона хвиля”, яке займається розробкою електронно-променевих технологій виробництва металу. Підприємство отримало грант Горизонту на комерціалізацію 3D друку металів.

Технологія Червоної хвилі – xBeam – до 10 раз дешевша порівняно із аналогами: собівартість такого друку не перевищує 100 доларів за кілограм; а сучасні технології, наближені до xBeam, мають собівартість понад 700-800 доларів за кілограм та потребують додаткових витрат на оброку надрукованих деталей. Зазвичай вартість друку металу за більш точними порошковими технологіями становить понад 2000 доларів за кілограм.

“3D друк інколи називають третьою промисловою революцією. Більше не потрібно буде виробляти товари сотнями тисяч, 3D технології дозволять надрукувати індивідуальне замовлення за лічені години. У цьому і є прорив. І наша технологія серед тих, хто може цю мету наблизити,” – пояснює пан Ковальчук.

Автономний будинок, який сам себе забезпечує електроенергією, опаленням, вентиляцією, водопостачанням та водовідведенням, та ще й його каркас друкується за день на 3D принтері також належить до числа винаходів наших співвітчизників. Сучасні надміцні матеріали забезпечують гарантію понад сорок років, впродовж яких теплозберігаючі стіни не втрачатимуть своїх властивостей, порівняно з традиційними матеріалами. А сонячні установки здатні генерувати енергію навіть при слабкому освітленні. Завдяки цим якостям пасивний будинок було внесено до Книги рекордів Гіннеса як найтепліший будинок у світі.

 

Незважаючи на такі яскраві кейси українських учасників програми Горизонт 2020, експерти стверджують, що Україна не використовує свій потенціал. За час приєднання до Горизонту в 2015 року, лише 6 вітчизняних компаній отримали гранти Інструменту МСБ.

 

 

ЄС в Україні