Культура

Жінки з автоматами і не тільки – в Ужгороді триває виставка «Якби не війна» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 25 листопада, в галереї «Ужгород» відбулося відкриття фотовиставки «Якби не війна».

Ідея в організаторів виникла на основі світлин американського фотографа, котрий робив знімки військових у дзеркалі і показав, якими вони є у звичайному житті.

«Вкінці 2015-го року ми знали багатьох хлопців, які мали різні професії, але пішли на війну за покликанням. Ми вирішили розказати про тих людей, котрі не є настільки відомі широкому загалу, але заслуговують на увагу. Хотіли, щоб з ними познайомилася Україна. Ми почали робити списки і ось так вийшло 8 блоків. Через виставку фотографій та картин намагаємося донести, що звичайні люди захищають нашу Україну, що в нас на Сході воює багато іноземців. Не дивлячись на війну, люди знаходять своє кохання. Для нас важливо було показати те, що мами з важким серцем відпускають своїх дітей на війну, не дивлячись, скільки їм років. Чи художник ти, чи ді-джей, або представник іншої професії – це зовсім не заважає захищати свою Україну. Герої виставки – «звичайні» люди, які зробили свідомий вибір і пішли на війну. Ми показали також чим були вони до того, як прийшли воювати, – коментує Юлія Волкова, співорганізатор проекту.

Робота над реалізацією проекту  тривала майже рік. Усі світлину було зроблено в Києві. Блок, який присвячений загиблим – малювали. Долучалися художники, фотографи, стилісти, візажисти.  На виставці представлено світлини 122 героїв.

Експозиція складається з 8 блоків, присвячених різній тематиці: коханню, дівчатам в АТО, мамам, звичним професіям, молодим хлопцям, загиблим, невідомим героям та легіонерам.

Фотовиставка «Якби не війна» пройшлася майже всією Україною. Ужгород у списку є 22, експозиція триватиме тиждень, потім її перевезуть у Чернівці. Завершальна виставка відбудеться у Києві 23 грудня.

Карпатський оглядач

 


   


Залишити коментар