Культура Суспільство

Жителька Івано-Франківська робить унікальні прикраси з глини за спеціальною технологією (ФОТО)

Кожна жінка прагне бути унікальною. Це проявляється у всьому: одязі, зачісці, прикрасах. Особливо цінними є унікальні вироби ручної роботи, адже таких точно не буде ні в кого.

Надія Амброзяк власними руками робить оригінальні та красиві керамічні прикраси. Працювати із глиною їй сподобалося ще в університеті, де освоювала спеціальність “Кераміка”. Пригадує, під час навчання була перерва, бо глиняні вироби студентів, які робили на вимогу викладачів, сохли. Дівчині стало нудно, тому вирішила зробити маленьку підвіску. Результат їй сподобався, тож пізніше виготовила ще й сережки. З 2011 року майстриня виготовляє прикраси партіями. Вирішила реалізовувати свою продукцію, коли вчилася на заочному на 5 курсі.

Спочатку Надія малює на папері ескіз майбутніх сережок чи підвісок. Потім вирізає ножем із глини потрібну форму. Придумує орнамент, який переносить на кальку та прикладає останню до глини. Працює спеціальною петелькою, якою вирізає узори. Після того, як глиняний виріб висихає, настає етап шліфування. Далі прикрасу слід випалити у пічці під температурою до 1000 градусів. Така є у Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника. Дівчині радо там допомагають колишні викладачі, коли випалюють роботи студентів. Наступні стадії – це фарбування, випікання у звичайній пічці при температурі 150 градусів та ґрунтування.

Дівчина зізнається, що не завжди працює за власним попередньо придуманим зразком, часто імпровізує. Надихається природою чи переглядаючи світлини прикрас в Інтернеті. Використовує різні види техніки. Кольори зазвичай обирає приємні, спокійні, нерізкі. Бувають прикраси із китичками чи пір’ям, а також Надія хоче у майбутньому поєднувати кераміку  і з природними каменями.

“Кажуть, по прикрасах видно, що вони саме мої. Хоча щоразу дизайн прикрас  змінюється. Можливо, я ще у пошуках себе.   Був період, коли витискала штампиками геометричні  мотиви, потім суто з рельєфом працювала. Були елементи й від трипільської культури, кельтики. Полюбила тропічне листя. Напевне, підхопила модну тенденцію минулого літа. Захотіла кольорову текстуру і ці листочки. Наразі хочу робити щось фактурне”, – ділиться майстриня.

Робота над однією партією прикрас, а це 20-30 пар сережок чи 10 підвісок, триває щонайменше півмісяця. Все залежить від настрою, бажання та завантаженості іншими справами.

Вироби універсальні, підходять під будь-який одяг, головне – вміти правильно обрати прикрасу до свого образу, щоб виглядало гармонійно.

Надія хоче розвивати свої мистецькі вміння та мріє про свою майстерню-крамничку.

OGOGO!