Суспільство

Ера 4G: Кабмін дав “зелене” світло

Доступ до Інтернету з кожним днем стає необхідним для все більшої кількості людей. А якщо є попит, значить є і пропозиція.

Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка встановлює мінімальний розмір плати за видачу відповідних ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України. Цей крок дозволяє регулятору – Національній комісії з питань зв’язку та інформатизації – провести чесний та прозорий тендер на видачу ліцензій на 4G.

“Технологічний прорив, який здійснила Україна за останні три роки, справді надихає, оскільки ми отримали реальний шанс на повномасштабну розбудову цифрової економіки України. Держава нарешті отримала шанс скоротити цифровий розрив зі світом, із запуском 4G ми відкриємо можливості для інвесторів, нарешті зможемо повноцінно розвивати електронні послуги в усіх без винятку сферах життя”, – прокоментував голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко.

4G – це технологія мобільного доступу до мережі Інтернет на надвисоких швидкостях до 450 Мбіт/с. Завдяки тендеру на видачу ліцензій на 4G, державний бюджет додатково отримає порядка 6,3 млрд грн. Окрім прямих фінансових надходжень, розгортання високошвидкісної мережі дасть можливість додатково залучати в Україну інвестиції на розвиток інфраструктурних проектів. Поза тим, держава стане привабливим майданчиком для регіональних представництв всесвітніх ІТ та інноваційних компаній. Підприємці, що працюють у сфері електронної комерції, зможуть значно розширити напрямки своєї роботи, що дозволить створювати нові робочі місця, покращить рівень бізнесової привабливості та збільшить надходження до держбюджету від сплати податків.

Народні депутати від фракції “Самопоміч” Олександр Данченко та Роман Семенуха брали активну участь у процесі підготовки та погодження документів, необхідних для проведення тендеру на 4G.

Об’єднання “Самопоміч”