Економіка

Еміграція є наслідком деградації ринку праці в україні

Ринок праці в Україні потребує серйозних змін.

Про це не прийнято говорити, але талановиті люди покидають країну не лише через проблеми, якими не займається керівництво держави, а й через пострадянську систему ведення бізнесу.. Ті, хто виїхав за межі України і працює тепер в раїнах Центральної Європи на умовах найму, наголошують на разючій різниці в ставлені до кваліфікованих працівників.

Кілька днів тому в мережі з’явився лист Олега Тінькова, співробітника Тінькофф Банк, якого багато разів цитують в ході тренінгів та бізнес-конференцій. Він підкреслює сучасну ідеологію ведення бізнесу: вижати з людей стільки, скільки вдасться, а на місце невдоволених можна легко знайти нових. В даному контексті обізнаність сучасних бізнесменів на сучасних технологіях не грає жодної ролі. Деякі з них створюють собі позитивний імідж за рахунок благодійних пожертв.

Співробітники повинні працювати безперервно за копійки, навіть якщо прибутки фірми зростають в кілька разів. Про заохочення як такі мова не йде в принципі. Про те, щоб ключові співробітники мали свою частку в бізнесі, мова не йде взагалі.

Оплата праці здійснюється за принципом “за скільки вони виявляють готовність до праці”. Хоча скарги про небажання українців працювати ми також чуємо регулярно.

Більш-менш позитивна картина спостерігається в компаніях з ІТ сфери, але їх не так багато.

Але свобода безкоштовна.Вже зараз можна дати своїм співробітникам можливість працювати віддалено. Вже зарз можна припинити приймати рішення одноосібно і більше радитися з іншими членами колективу. Незалежно від того, скільки ви заробляєте, адже все перераховане не коштує нічого. Можно скасувати дрес-код і дозволити співробітникам приїздити на роботу на велосипеді. Від цього не збанкротувала ще жодна компанія.А от вірогідність того, що члени колективу не виявлятимуть бажання їхати в пошуках кращої долі за кордон значно зросте.

Робота є одним з ключових факторів еміграції. В пошуках роботи люди тягнуться до більш крупних населених пунктів. Збалансований ринок праці в нашій країні зробить для нормалізації міграційної ситуації в рази більше, ніж будь-який уряд. І якщо на уряд ми маємо опосередкований вплив, то на власний бізнес він вже є прямим. Зараз ми знаходимося в патовій ситуації Люди не хочуть працювати, тому що отримують маленькі зарплати, часто не дуже добрі умови праці, а роботодавці не можуть платити більше, тому що люди не хочуть працювати. Це той випадок, коли сильний має простягнути руку допомоги слабшому.

Новое время