Суспільство

Елемент розкоші перетворився у абсолютно звичне явище. Електрика – як змінилася її вартість за роки ( ІНФОГРАФІКА)

Одне з найважливіших винаходів – електрика – з розкоші перетворилася в щось абсолютно звичне.  І от як змінилася ціна на дану послугу з моменту винаходу лампочки?

Давайте прямо – все, чого людство досягло до 19 століття, не має ніякого значення. Коли ви йдете в музей, очікується, що у вас повинна відпасти щелепа від якогось античного плуга або обладунку середньовічного лицаря. Серйозно? Так у цих хлопців навіть електрики не було. Жодного вимикача не те що в радіусі сотень кілометрів, – ніде!

Справжній рух почався після 19-го століття

З винаходом в 19 столітті електрики починається епоха антропоцен – періоду, коли людство почало показувати природі, на що здатне. Без світла в шахтах і на заводах індустріальної революції довелося б затриматися, можливо, на сотні років – поки хтось не винайшов би таки електрику.

З тих пір вартість виробництва світла – одного з головних двигунів прогресу – знизилася в рази. Економісти в області екології Роджер Фокет і Пітер Пірсон простежили, як цей процес протікав в Англії.
Дві сотні років тому одна година світла коштувала в 325 разів більше, ніж зараз.
У 1800 році одна  година світла (кількість світла, що виділяється стоваттной лампочкою за годину) коштувала 130 євро, в 1900-му його вартість знизилася до 4 євро. У 2000-му вона коштувала 0,4 євро (розрахунки в цьому прикладі актуальні для Британії, але принцип працює всюди – вартість знизилася в усьому світі).

Графік вартості світла

График стоимости света
Світло перестало бути розкішшю і стало буденністю

У 1750 році до н.е. жителі Вавилона використовували для освітлення кунжутне масло. Якби комусь із них захотілося годинку почитати книгу під світлом стоватної лампочки, це коштувало б йому 400 годин роботи. Люди, що жили в 1800-м, повинні були б пропрацювати для цього 50 годин. Ближче до кінця 19 століття, коли з’явилися газові лампи, їм би треба було 3 години.

Але це ціла вічність в порівнянні з тим, скільки вам необхідно попрацювати сьогодні, щоб отримати одну годину світла – одну секунду. Як оком змигнути – і у вас є можливість зарядити смартфон, покататися на Теслі, впіймати  біткоіни. Прогрес, одним словом.

 

Вартість електрики суттєво впала за 200 років

Стоимость электричества существенно упала за 200 лет
Скільки вам знадобилося б працювати заради однієї години світла. Сьогодні – 1 секунда, два з половиною століття тому – 400 годин

Сьогодні добути енергію – не проблема. У нас є для цього всі ресурси і технології. Проблема – не нашкодити при цьому природі. Тому останнім часом в світі активно розвивається зелена енергетика – екологічно чисті способи отримання енергії.

Про зелену енергетику і про електроенергію в нашій країні ми докладніше розповідаємо в новому інфографічному довіднику “Енергетика України”: про їх виробництво, споживання і про тарифи.

http://businessviews.com.ua

Залишити коментар