Політика Суспільство

Експерти відзначають прискорення темпу реформ в Україні (ІНФОГРАФІКА)

Останнім часом ми багато чуємо про зміни в системі охорони здоров’я, освіті, державному управлінні тощо. Вони закріплені в ряді нормативно-правових актів, що дає змогу говорити про те, що ці зрушення отримали законодавче підкріплення.

У І кварталі 2018  реформи прискорилися. Середнє значення індексу моніто3рингу реформ (іМоРе) зросло до +0.9 балів (з можливих від -5.0 до +5.0), що є найвищим значенням з І кварталу 2016. Наприкінці 2017 року цей індекс складав +0,7 балів.

В І кварталі було прийнято 19 нормативних актів, які просувають реформи, середня оцінка іМоРе цих реформаторських документів склала +1.5 бала (у попередньому кварталі було ухвалено 36 нормативних акти, їхня середня оцінка – +1.2 бала), тобто попри скорочення кількості ухвалених документів, їхня якість дещо зросла. В середньому, за період з початку спостережень (2015-2017) закони складають 37% реформаторських нормативних актів, а їхня оцінка дорівнює +1.7 бала. Найбільш активними ініціаторами змін, як і раніше, були КМУ та НБУ.

Найпопулярніші напрямки реформ:

  • Державна власність.
  • Банківський сектор.
  • Корпоративне управління.

 

Більше про кожен з цих напрямків читайте в матеріалі VoxUkraine.