Суспільство

Еко-Лавка – найбільша мережа еко-крамниць в Україні

Якщо ви раптом опинилися без роботи, не варто опускати руки. Можливо, настав час для започаткування власної справи?

Четверо друзів залишилися без роботи і вирішили зайнятися бізнесом. Вони розливали в пляшки та продавали на базарі оздоровчий мул “сапропель”. Косметичний бруд продавався мляво, однак вони зрозуміли, що у суспільстві є запит на еко-продукти. Вони відкрили інтернет-магазин з продажу екологічної продукції, а згодом і торгову точку на ринку.

Інтернет-магазин не вистрілив, а от точка на ринку окупилася за два місяці. Партнери зрозуміли, що знайшли пусту нішу і вирішили розширятись. Це історія Еко-Лавки – найбільшої в Україні мережі магазинів екологічно чистої продукції, яку БізнесЦензору розповів один із засновників Олександр Петренко.

“У нас не було конкретної ідеї відкрити Еко-Лавку. Все починалося досить прозаїчно. Ми з партнерами працювали менеджерами з продажу в одній невеликій IT-компанії. Коли в 2011 році  компанія закрилась, то ми почали думати, що робити далі”, – розповідає Олександр Петренко.

Ще на попередній роботі вони познайомились з цікавим проектом – лікувальний мул “сапропель”.

“Це таке багно, яке використовують у вирощуванні рослин, як міндобрива. Також його використовують, як косметичний засіб. На основі цього бруду побудовані опікові центри. Тоді ми познайомилися з людиною, у якої було озеро сапропелі в Київській області. В результаті, вирішили продавати сапропель. Створили компанію, яка почала розливати мул в банки”, – говорить він.

“Ми – це чотири партнери. Я (Олександр Петренко), Андрій Петрина, який зараз в Еко-Лавці займається персоналом, Гліб Кочержинський – займається комерційною діяльністю і Тетяна Юхновець – займається всім, що стосується IT”, – пояснює Петренко.

Друзі самі продавали мул на базарах. Продажі йшли мляво, однак вони зрозуміли одну важливу річ – люди цікавляться еко-продукцією. Це було для них поштовхом. Спочатку вони додали до асортименту екологічні миючі засоби, а згодом почали шукати інші екологічні продукти і продавати їх. В результаті у них з’явився інтернет-магазин I-Eco. В створення якого вони вклали лише 10 тис. грн, оскільки зробили сайт, використовуючи безкоштовний код. Далі друзі орендували невеликий склад, почали закуповувати продукцію, розфасовувати і самостійно розвозити клієнтам інтернет-магазину. Однак в процесі стало зрозуміло, що реалізація еко-продукції через інтернет-магазин має мінуси.

“Бувало привозиш продукти на 1000 гривень, а людина не відкриває двері. Друга велика проблема – це логістика. Люди стають все більш вибагливими і хочуть, щоб ти їм привіз точно в той час, коли їм зручно. Вони не готові цілий день чекати і це нормально. Тому ми вирішили відкрити оффлайн магазин, стаціонарну точку на ринку недалеко від нашого першого складу, який знаходився поруч з метро Героїв Дніпра (Київ)”, – розповідає Петренко. – “Це був навіть не магазин, а ларьок на ринку, де ми почали продавати продукцію, яку возили через інтернет-магазин (молочну п-цію, ковбасні вироби та хліб), але крім м’яса, овочів і фруктів”.

Перший магазин Еко-Лавка окупив себе за два місяці.

“Це був для нас сигнал і ми вирішили відкривати наступний магазин. Якщо перший магазин ми відкрили у вересні 2011 року, то наступний через чотири місяці на Позняках. За рік у нас уже було чотири магазини”.

Гроші на відкриття нових магазинів партнери брали з обороту.

“Вкладали абсолютно все, що заробляли. Грошей тоді вистачало лише на те, щоб не вмерти з голоду. Хоча у кожного вже була сім’я, яку потрібно було забезпечувати”, – розповідає Петренко.

Бизнес Цензор

Залишити коментар