Цей день в історії

“Діснейленд” у Франції: з чого все починалося?

Різноманітні атракціони, герої улюблених мультфільмів та інші розваги, що дарує ця казкова країна, не залишать байдужими як дітей, так і дорослих. 

Після успішного відкриття в 1955 році Діснейленду в Каліфорнії (США) і в 1971 році у Флориді, компанія Волта Діснея прийняла рішення збудувати аналогічні місця розваг в інших частинах Землі. Реалізація проекту стартувала в 1972 році, За право будівництва європейського Діснейленду змагалися Іспанія та Франція, і лише напередодні різдва 1985 року було прийняте рішення про будівництво Діснейленду в муніципалітеті Шессі за 32 кілометри від Парижу.

Остаточні угоди між компанією “Walt Disney”, місцевою громадою та французьким урядом були підписані в березні 1987 року – під парк атракціонів було виділено ділянку землі розміром 2000 гектарів. Через 5 років будівельних робіт тематичний парк Євродіснейленд було відкрито. У перший день його відвідало на диво мало людей.

До кінця року Євродіснейленд спіткали труднощі у фінансовій сфері – у травні близько чверті працівників (3000) написали заяви про звільнення із-за незадовільних умов праці, а відвідуванність парку становила лише 40% від очікуваної; у 1994 році парк був на грані банкрутства, якого вдалось уникнути завдяки інвестиції саудівського принца Аль-Валіда у розмірі 1 мільярда доларів. До кінця 1995 року парк став прибутковим і вийшов на відвідуваність 10,7 мільйона чоловік на рік.

Після ряду змін назв сьогодні Євродіснейленд називається Діснейленд в Парижі і складається з двох тематичних парків, Disneyland Park та Walt Disney Studios Park, розважального комплексу Disney Village, спортивної зони Golf Disneyland, курортного комплексу, семи тематичних готелів, власної залізничної станції та спеціально збудованого житлового району. У 2009 році його відвідало 15 405 000 чоловік.

Цей день в історії