Суспільство

До кінця року Україна може отримати майже півтора мільярди доларів кредиту від МВФ

На думку експерта, питання щодо виділення Україні наступного траншу може бути винесене на обговорення Ради директорів МВФ вже на початку жовтня.

Думку про те, що  Україна може отримати наступний транш у сумі понад 1,5 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду у цьому році, висловив у коментарі УНН експерт з економічних питань Олег Устенко.

Друге, що буде розглядатися, це прогрес, який має зробити країна щодо змін у пенсійній системі.

“Думаю, теж буде розглядатися те, що стосується взятих на себе зобов’язань щодо боротьби з корупцією. І в меморандумі про співпрацю з МВФ дуже специфічно говориться і з приводу (створення – ред.) антикорупційного суду”, – сказав фахівець.

 

“Якщо враховувати той стан справ щодо виконання тих зобов’язань, які ми брали на себе щодо співпраці з МВФ, то, я вважаю, що є достатньо невеликий шанс для того, щоб ми отримали позитивний висновок з боку місії МВФ. Але в той же час, українська сторона буде намагатися, наскільки це можливо, показати прогрес. І частково авансом, і частково під політичним тиском Україна може отримати цей транш від МВФ, до речі, який мала отримати ще весною цього року”, – зазначив експерт.

У межах чотирирічної програми EFF, за підсумками якою Україна мала отримати 17,5 млрд дол., ми реально одержали 10 млрд дол. І протягом 2017 і 2018 років ми маємо отримати ще 7,5 млрд дол. США.