Суспільство

До кінця року на Закарпатті очікують народження майже 5 тисяч малюків

Такі цифри озвучили під час прес-конференції заступника директора департаменту соціального захисту населення Наталії Омелянюк.

Захід був присвячений приємному нововведенню, яке очікує молодих батьків вже з 1 вересня. Йдеться про т.зв. пакунок малюка, який надаватиметься при народженні дитини. Вартість такого пакунку складатиме порядка 5 тисяч гривень і до нього входитимуть необхідні речі для новонародженого. Які саме, пані Наталія озвучити не могла, т.я. цей перелік уточнюється. Подібна практика вже мала місце в Україні в 2004 році, але тоді пакунки видавали вже після виписки з пологового будинку.

Оскільки фінансування надаватиметься з державного бюджету, то вже тепер звернулися до Департаменту охорони здоров’я з проханням надати інформацію про очікувану кількість дітей до кінця поточного року.  Звісно, отримані дані є приблизними, т.я. не всі майбутні матусі своєчасно стають на облік, тому є імовірність, що в підсумку замість очікуваних 4700 малюків народиться 5 тисяч! І незалежно від того, народжується одна дитина, двійня чи трійня (що  нерідко трапляється на Закарпатті, – прим.авт.) цей пакунок надаватиметься для кожної дитини окремо.

Якщо молода мама з певних причин (тривале перебування на стаціонарному лікуванні мами чи дитини, смерть породіллі) не може отримати речі для дитини, то їх видаватимуть татові або іншим родичам. В разі, якщо батьки відмовилися від дитини чи немовля померло, пакунок малюка не видаватиметься.

Також Наталія Омелянюк зазначила, що в межах області можливий перерозподіл пакунків, якщо потреби одного пологового будинку виявилися більшими, ніж це передбачалося раніше. За цілісність упаковки хвилюватися не варто, т.я. її розкрити зможуть близькі новонародженого після отримання.

Карпатський оглядач