Важливе Економіка Суспільство

Дороги нового покоління. Або як вирішити проблеми забруднення навколишнього середовища

Інженер Тобі Маккартні придумав спосіб скоротити витрати природних ресурсів і вирішити проблеми забруднення навколишнього середовища, пов’язані з будівництвом і ремонтом доріг. Його компанія MacRebur, заснована в Шотландії, розробила дорожнє полотно з переробленого пластику, яке на 60% міцніше асфальту і служить в 10 разів довше, пише Inhabitat.
Дороги вимагають постійного технічного обслуговування через негативного впливу погоди. Тим часом, у світі накопичилася величезна кількість пластикових відходів, чимало яких потрапляє в моря і океани. Маккартні навчився перетворювати 100% переробленого пластику в те, що сам він називає гранулами MR6. Ці маленькі гранули з пластикових відходів можуть замінити бітум – матеріал, який виробляють з сирої нафти і використовують для покриття доріг.
Зазвичай дорожнє полотно на 90% складається з каменю, піску та вапняку, і на 10% з бітуму. Технологічний процес компанії MacRebur передбачає заміну більшої частини бітуму відходами з пластика.
Ілон Маск створить нейронів мереживо до 2027 року
На асфальтобетонних заводах гранули MR6 змішуються із здобутими природними матеріалами; по суті, весь процес відбувається аналогічно змішуванню асфальту і бітуму традиційним способом.
На створення доріг з пластика Маккартні надихнула історія його власної дочки, яка на питання шкільного вчителя «хто живе в океані» відповіла «пластмаса». Також, він довгий час жив в Індії, де спостерігав, як місцеві жителі латали вибоїни в дорожньому покритті, засипаючи їх пластиковим сміттям, а потім підпалюючи його.
Першим покриттям, покладеним за новою технологією, стала під’їзна доріжка до будинку Маккартні, після чого компанія отримала можливість реалізувати свою ідею на території графства Камбрія в Англії.
Електросамолет вертикального зльоту і посадки здійснив перший політ
«Хайтек» раніше розповідав про стартапі Wattway, який розробив сонячні панелі, здатні витримати вагу фури. Цим інноваційним покриттям компанія планує замостити дороги всього світу, що дозволить містам повністю забезпечувати свої потреби в екологічно чистої електроенергії.