Суспільство

Для неплатників аліментів передбачено нові покарання

Сьогодні, 6 липня, в прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг щодо стягнення аліментів.

Із журналістами зустрілися в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Маріанна Готра та заступник начальника управління державної виконавчої служби Віктор Овчинніков.

Протягом І півріччя 2018 року органами ДВС Закарпатської області фактично виконано 9 844 виконавчих документів та фактично стягнуто в користь фізичних, юридичних осіб та в дохід Державного бюджету України 105 892 356 грн.

Під час прес-конференції в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Маріанна Готра наголосила, що 03.07.2018 року ВР України було підтримано у другому читанні та в цілому розроблений Мін’юстом України черговий пакет законопроектів під назвою «Чужих дітей не буває. Частина 2» щодо посилення захисту права дитини на належне утримання.

У законопроекті йдеться про збільшення розміру аліментів на утримання дитини, а також про систему додаткових фінансових санкцій для неплатників аліментів у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року та необхідність сплати боржником виконавчого збору.

Також хочуть ввести систему автоматизованого арешту коштів боржників та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт, обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.

Деякі пункти підтриманого законопроекту стосуються працівників державної служби. Особи, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати заяву (довідку) про те, що вони не мають боргів перед дітьми зі сплати аліментів більше 6 місяців. Чиновникам та державним службовцям загрожує звільнення, якщо не сплачували аліментів більше 12 місяців.

 

Карпатський оглядач­­