Суспільство

Дитина&здорове харчування – чи можливо?

Нерідко батьки скаржаться, що діти погано їдять або постійно просять нездорову їжу. Це можна виправити, якщо встановити режим харчування та дотримуватися ще кількох простих правил.

Кожну дитину можна заохотити не лише їсти здорову їжу, а робити це з задоволенням. Разом з біологом та науковою блоґеркою Daria Prokopyk в МОЗ склали список порад для батьків, щоби заохочувати дітей харчуватися здоровіше.

  1. Встановіть регулярний режим харчування.
  2. Їжте разом та без телевізора. Діти, які харчуються разом зі своєю сім’єю, як правило, їдять більш здорову їжу.
  3. Не використовуйте їжу як нагороду, чи покарання. Не варто “розплачуватись” морозивом за спожиту броколі. Такі хабарі не сприяють здоровим харчовим звичкам.
  4. Привчайте дітей до різних смаків.
  5. Слідкуйте, щоб дитина пила достатньо води. Загальні рекомендації щодо питного режиму для дітей: діти від 1-4 років від 2-4 склянок; діти 4-8 років: 5 склянок; діти 9 -13 років: 7-8 склянок; 14 і більше: від 8 до 11 склянок.
  6. Обмежте їжу з великою кількістю калорій, жиру, цукру та солі. Наприклад, пропонуйте дітям альтернативу солодощам у вигляді свіжих та сухих фруктів, десертів на основі горіхів, сиру, несолодких йогуртів, узварів та смузі.
  7. Будьте прикладом для своїх дітей. Діти всього навчаються у вас. Якщо хочете заохотити дитину їсти здорову їжу, то і самі маєте харчуватись правильно.