Суспільство

Дике озеро – родзинка Міжгірщини (ФОТО)

Літня пора – найкращий час для прогулянок на свіжому повітрі. походів в гори та на річку. Тут можна і відпочити, і насолодитися неповторними краєвидами навколо. А в Карпатах є ще й кілька унікальних озер.

Наприклад, Дике озеро на Міжгірщині. Біля цього озера можна гуляти годинами, а в разі дощу Ви знайдете укриття в одній з колиб неподалік нього, – повідомляється на  сайті НПП “Синевир”.

Дике озеро (о. Озірце) значно менше за площею (близько 1 га), але не менш мальовниче, аніж Синевир. Глибина водойми – до 10 м. Унікальності їй надає те, що озеро слугує еталонним взірцем перетворення у верхнє болото. Заболочування відбувається від центру до периферії і навпаки. Прибережний плав утворений сфагнумами і осоками, а сплавина на середині озера – лише сфагновими мохами буро-червоного кольору.

Біля Дикого озера зведені дві колиби, які слугують прикриттям для туристів на випадок дощу, а за відсутності наметів – можливим місцем ночівлі. Навколо озера обладнана стежка, що дозволяє обійти Озірце по периметру. Також створено оглядовий майданчик, що виходить на саме озеро.